Kolm erilist üürikodu, mis on tulvil headest ideedest


Kolm erilist üürikodu, mis on tulvil headest ideedest
Airbnb.com

Airbnb on omandanud maailma populaarseima majutusportaali staatuse. 150 miljoni kasutaja piiri ületanud ettevõtte tõestab, et pisikeste ja steriilsete hotellitubade asemel eelistatakse üha enam just kodust miljööd, valides peatumiseks mõne omanäolise elamise. Noppisime mõned teistmoodi üürikodud, millest häid mõtteid koguda: merekonteiner katusel, püramiidmaja Islandil ja peegelmaja.

1. Merekonteinerist moodulmaja

Kodu ehitamine või selle laiendamine ei pea ilmtingimata tähendama suurt eelarvet, pangalaenu ja rohkelt vaba maad. Selle privaatse korteri omanikud rajasid omaette elamise hoopis olemasolevate majade vahele, luues merekonteineritest omanäolise moodulsüstemi. Lihtne ja ilmetu metallist konteiner on saanud mõnusalt modernse ja maalähedase fassaadi puitlaudise näol.

Konteinerite vahele ja peale annab rajada mugava terrassi istumisalaga ja miks mitte ka basseini!

Interjööris ei reeda miski, et tegu on soodsa säästumajaga. Avar köök ja elutuba jäljendavad pigem kaasaegse eramu modernset arhitektuuri. Et maja asub Hispaanias, ei tekita probleeme ka õhukesed seinad, mis meie kliimas sobiks ümbritsema ehk ainult suvilat.

Seotud lood:

Moodulite ühenduskohad on varustatud klaasustega — nii pääseb majja võimalikult palju valgust ning tulemus on avar ja õhuline.

Teisel korrusel asuvasse magamistuppa viib metallist keerdtrepp. Hubasema meeleolu loomiseks on sisekujunduses kasutatud rohkelt puitu.

Allikas: Airbnb.com