Kõige vähenõudlikumad toataimed, mille hooldamisega saab hakkama igaüks


Kõige vähenõudlikumad toataimed, mille hooldamisega saab hakkama igaüks
Foto: Shutterstock

Toataimed toovad tuppa palju ilu ja rohelust, mis on eriti oluline hallil ja pimedal perioodil. Juhul, kui reisid tihti või kipud niisama taimede eest hoolitsemist unustama, siis ära muretse — ka sinu jaoks on olemas mõned visa hingega liigid. Need kümme toataime vajavad eluks väga vähe, kuid pakuvad vastu puhtamat õhku ja hubasemat interjööri!

1. Tillandsia ehk õhutaim

Hallika varjundi ja sametiste lehtedega tillandsia on põnev taim — nagu vihjab ka tema hüüdnimi “õhutaim”, on ta suuteline kasvama ja elama ilma mullata. Eluks vajaliku niiskuse ammutab ta hoopis õhust. Mida veel ühelt toataimelt tahta? Ära jääb tüütu mullaga mässamine ja ümberistutamine. Selle asemel saad oma taime eksponeerimisse läheneda hoopis suurema loomingulisusega — pane see sobivasse kohta rippuma või aseta kividega kaunistatud pinnale. Võimalusi on lõputult!

Hooldamine: Kütteperioodil, kui õhk on kuiv, on hea teda korra nädalas spreipudelist veega pritsida. Paari nädala tagant võib taime ka paar tundi vees leotada ja siis oma kohale tagasi asetada. Jälgi lihtsalt, et taim läbi ei vettiks ega jääks vette liiga kauaks ligunema.