Kõige suuremad vead sinu kodukujunduses, mida on tegelikult lihtne vältida

 (2)
Kõige suuremad vead sinu kodukujunduses, mida on tegelikult lihtne vältida
Foto: Shutterstock

Hea sisekujunduse taga peituvad lisaks loomupärasele andele ka oskused ja kogemused. Mitte ilmaasjata ei õpi sisekujundajad aastaid, enne kui suuri ja olulisi projekte ette võtavad. Ilma mahuka pagasita on loomulik oma kodu kujundades ka lihtsates asjades pisut eksida. Hea kujunduse taga ei peitu tihti mitte isegi suured summad, vaid just oskus tüüpvigu vältida ning kõik ruumi sattuv omavahel harmoneeruma panna. Toome välja kõige suuremad “ämbrid” ja jagame nõu, kuidas neid vältida.

Viga nr. 1 ehk liiga palju erilisi aksessuaare

Igas kodu peaks peegeldama oma pereliikmete isikupära — see teeb kodust omanäolise ja erilise paiga. See aga ei tähenda, et elamine peaks meenutama Türgi kirbuturgu ja olema mähitud üksteisega mitte haakuvatesse julgetesse ja värvikatesse aksessuaaridesse. Sisekujundajad soovitavad neutraalsel foonil eksponeerida ühte-kahte domineerivat sisustuselementi — olgu selleks siis lilleline tapeet, julge kardinamuster või potisinine põrand. Kõike ja korraga on ilmselgelt liiga palju ning silm ja meel tahavad ruumis puhata. Sama kehtib ka värvide kohta — ära püüa tuppa tuua tervet vikerkaares esinevat spektrit vaid jää truuks paarile (maksimaalselt kolmele) tugevamale toonile. Värvide kõrval kasuta alati valget või heledaid-neutraalseid toone nagu hallid ja beežid.

Sama problemi teist äärmust ehk liiga steriilset elukeskkonda annab aga lihtsasti vürtsitada üksikute aksessuaaridega. Too oma beezile diivanile mõni põneva püüriga padi või paiguta säravvalgele tühjale seinale mõni kaunis raamitud pilt.