Kodu puhtaks mugavalt ja innovaatiliselt


Kodu puhtaks mugavalt ja innovaatiliselt
Rocca al Mare keskusMagnus Heinmets

Tehnika viimaste saavutuste kasutamine kodu puhastades on oma kasutegurite tõttu järjest rohkem levinud ega iseloomusta enam sugugi ainult rikkaid inimesi. See, mis alguses võis tunduda ehk ebavajaliku luksusena, on pikemas plaanis muutunud lihtsaks viisiks säästa nii aega, energiat kui ka raha.

Nii robottolmuimejad, aknapuhastajad kui ka aurupuhastajad on oma võimekuselt ja funktsionaalsuselt teinud viimastel aastatel suure hüppe ning laiendanud kodukoristuse automatiseerimise võimalusi. Tolmuimemine käsitsi on pika aja jooksul inimeste harjumusse kinnistunud ning parkettpõranda, vaiba või koguni laua tolmust ja muust peenikesest prügist puhastamine ilma inimese enda vahetu osalemiseta võib esmapilgul tunduda pigem kummastav.

Ühine nimetaja nii vanemat tüüpi suurtel tolmuimejatel, kompaktsematel käsitolmuimejatel kui ka robottolmuimejatel on nende valikute paljusus – saadaval on suure hinnaskaala ning lisafunktsioonidega masinaid. Mille poolest aga robottolmuimeja oluliselt eristub, on selle võime põrandat puhastada ilma inimese vahetu kaasabita. Robottolmuimejatesse programmeeritud “tarkus” ning iseseisvalt töötamise võime tähendab selle omanikule ajasäästlikkust, võimaldades koristamise protsessi vältel millegi muuga tegeleda. Tähelepanuväärne on ka tõsiasi, et robottolmuimejad ei ole tihtipeale sugugi nii kallid, kui neid peetakse olevat.

Tolmuimemine ei pea olema ebameeldiv töö

Tolmuimemine ning kodukoristus laiemalt on midagi, mille võimalusel jätaksid inimesed kellegi teise teha. Hoolimata kohtadest, milleni robottolmuimejate võimekus veel ei ulatu (näiteks trepiastmed) ongi need masinad loodud eesmärgiga inimese eest töö ära tegemiseks. Robottolmuimeja suudab töötada ettenähtud ajal ja kohas ning eeldab vaid väga väikest inimese osalust, eelkõige oma töö alustamise osas. Kompaktse disaini tõttu pääseb robottolmuimeja enamiku voodite alla ning tänu spetsiaalsetele anduritele suudab puhastada nii ümmarguse kui ka kandilise laua ilma sellelt maha kukkumata.

Tegevjuht Maarius Tiits soovitab enne roboti ostmist selgeks teha, kas soovitakse soetada masin välismaalt ning hiljem probleemide korral kuude kaupa lahendusi oodata või kohapealt Eestist. Vahe on lõpuks selles, et Eestis on kliendil olemas operatiivne klienditugi, garantii, varuosade tellimine ning väga lihtne toodete tagastamise kord juhul, kui kaup ei vasta ootustele, kuigi algselt võib kaup või teenus siin kallim olla.

Lai valik nii seadmete kui karjäärivõimaluste näol

Goldstar Eesti OÜ on Polti kaubamärgi ametlik esindaja Eestis ja Soomes. Pakutavaid tooteid kasutavad üle maailma miljonid rahulolevad inimesed, mis on ettevõttele suur au ning julgustus aina rohkem oma partner- ja kliendisuhetele panustamiseks. Alates 1978. aastast on Polti hoolitsenud inimeste majapidamiste ja perede eest, töötades välja ja tootes uuenduslikke ja kõrgekvaliteetseid kodumasinaid, näidates samas
austust üles ka looduse ja keskkonna vastu. Asutaja Franco Polti
intuitsioonist sündinud ettevõte on tänaseks rahvusvaheline
kontsern, millel on rohkem kui 250 töötajat ja mille
tütarettevõtted ja edasimüüjad tegutsevad enam kui 50 riigis üle
kogu maailma.

Lisaks on robotite puhul kõige olulisem jälgida:

a) lisafunktsioone (uuemad ka pesevad)

b) roboti all olevat harjast (paljudel ei ole ning need ei ole koduloomaomanikele sobilikud)

c) aku kestvust (hea on see, mis kestab vähemalt 120 minutit)

d) helitugevust. Enamik jaekettides olevaid roboteid on üle 70 dB, aga hea on 50–60 dB (vali masin häirib lihtsalt kodus olevaid inimesi ja koduloomi).

e) süsteemsust (Kliendid ei ole rahul robotiga, mis töötab sihitult. Nüüdisaegne klient ootab robotilt nutikust ehk siis ta soovib, et teda saaks sobival ajal tööle panna ja et ta töötaks kindla eesmärgiga puhastada kõik toad võimalikult kiiresti ja struktuurselt). Näiteks on meie robotil selline lahe funktsioon, mida on jõulude ajal hea kasutada. Nimelt saab teda programmeerida nii, et ta puhastaks kuuse jala ümbert kõik okkad ära.


Pildi autor Magnus Heinmets, asukoht Rocca al Mare keskus

Karjäärivõimalused

Goldstar Eesti OÜ võimaldab inimestel kogu oma karjääri jooksul õppida ja arendada oskusi eesmärgiga saada oma valdkonna juhtivaks asjatundjaks ning tipptasemel esindajaks ja/või juhiks nii individuaalsel kui ka meeskondlikul tasandil. Alates 2018. aastast kuni 2019. aasta sügiseni on firmasse kandideerinud kokku lausa 3800 inimest, kes müügivaldkonnas uusi väljakutseid otsivad.
Polti ja Mamiboti brändijuht Maarius Tiits soovitab ettevõttesse tööle kandideerides ise rohkem vaeva näha, et ennast teistest nähtavamaks teha. Vastasel korral võib hea kandidaat lihtsalt ukse taha jääda ning heast töökogemusest ilma jääda.
Kuna esindaja või juhina töötamine tähendab enamat kui toote tutvustamist, siis toetab ettevõte oma töötajate isiksuse arengut ka näiteks juhtimis- ja meeskonnatöö koolituste kaudu. Firma oma inimestele mõeldud väljaõpe teeb nad tööjõuturul atraktiivseteks ja nõutud töötajateks. Saadud teadmised on mõeldud kasutamiseks terve elu. Koolituste eripära ja hinnalisus seisneb praktika ja teooria kooskõlas ning üksteise toetamises.

Goldstar Eesti OÜ
polti.ee
info@polti.ee
facebook.com/poltieesti
instagram.com/poltieesti