Kodu, mis teeb igaühe meele rõõmsaks

 (7)
Kodu, mis teeb igaühe meele rõõmsaks
Kodu, mis teeb igaühe meele rõõmsaksFoto: Alvhemmakleri

Kelmikaks ja värvikaks kujundatud kodu ei jäta külmaks kedagi — kirgas kodu toob naeratuse igaühe näole… Siin on omavahel sobitatud nii vana kui ka uut, kuid kõnekamad elemendid on kindlasti julge värvivalik ja pildid seintel. Võiks arvata, et selles kodus elab ahvipere...

Göteborgis asuvasse kodusse sisenejaid tervitab kerge kriuksumisega originaalne, kuid nüüdseks valgeks võõbatud puitpõrand. Helehalliks värvitud koridorikappidel on harjatud metallist klassikalised käepidemed, mis sobivad sama tooni peegliraamiga.

Koridorist avanebki vaade rustikaalse kujundusega kööki, mis on ehitatud lihtsa ja sirge joonega ning avatud riiulid mõjuvad omaette kujunduselemendina. Soov oli edasi anda bistroo-meeleolu. Tehnika on valitud roostevabast terasest ja töötasapind marmorist — mõlemad vastupidavad. Kööki mahub einestama kaheksa inimest.

40-ruutmeetrisest korterist poole võtavad enda alla köök ja elutuba — nende kahe kooslus loob avarama ja valgema interjööri.

Seotud lood:

Elutuba on selle kodu värvikaim osa. Punane on kahtlemata pere lemmiktoon. 


Kui on soov veidi rahulikuma ümbruse järele, siis saab elutoast otse rõdule, mis kaunistatud roheliste okste ja valgustusega. Vaade katustele ja taevasse on inspireeriv…

Magamistuba annab edasi eelmise sajandivahetuse meeleolu. Tuba on ruumikas ja siingi ehib tuba kullakarva raamiga suur peegel.

Vannituba on tagasihoidlik, nagu enamikus rootslaste kodudes.

Allikas: Alvhemmakleri