Kodu Kauniks 2015 võitjad on selgunud — aasta kodu on Kurtnas, aasta aed Järvakandis

Vaata kõiki võitjaid!
Kodu Kauniks 2015 võitjad on selgunud — aasta kodu on Kurtnas, aasta aed Järvakandis
Stiilse kodu preemia võitnud elamine

Tallinna Õpetajate Majas toimus teisipäeval võistluse Kodu Kauniks 2015 pidulik lõpetamine. Kuulutati välja AASTA KODU ja AASTA AIA tiitlid: aasta kodu koos 2500 euroga Swedbankilt läks Kurtna kortermajja Anna Lutteri ja Algo Eskla kodule, aasta aed koos 2500 euroga Bauhofilt Iris ja Väino Rajasaare aiale Järvakandis.

Võistlust Kodu Kauniks korraldab viieteistkümnendat aastat ajakiri Kodu & Aed. Lisaks aasta kodu ja aasta aia tiitlitele jagati sponsorite abil välja 12 teist preemiat.

Ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja Piret Veigel: „Ajakirja ja sponsorite missiooniks on konkursi kaudu toetada Eesti omanäolise kodu- ja aiakultuuri arengut. Oleme 15 aasta jooksul tutvustanud konkursi raames 175 kodu ja 163 aeda — muljetavaldavates arvudes kajastub üks Eesti kodu- ja aiakultuuri värvikas, õnnelik ja õitsev peatükk. Oleme siiralt tänulikud kõigile, kes on olnud nüüd ja edaspidi valmis oma saavutusi teistega jagama!“

Huvi võistluse vastu on olnud läbi aastate püsiv, ka tänavu osales konkursil ligi 100 kodu ja aeda, auhindu jagati 20 000 euro väärtuses. Võistlusel hinnati võrdselt otstarbekust, asjakohasust ja esteetilist tulemust, esile tõusid jätkusuutlikult heakorrastatud ning loominguliselt viimistletud kodud ja aiad. Ajakirja Kodu & Aed toimetajatest ja sponsorite esindajatest koosneva žürii tööd juhendasid valdkonniti sisekujundaja Sirje Kadalipp ja aiandusspetsialist Eneli Käger.

Seotud lood:

Võidukodud ja -aiad