KINGIIDEED | Taskukohased ja praktilised “viimase hetke” jõulukingid Eesti tootjatelt


KINGIIDEED | Taskukohased ja praktilised “viimase hetke” jõulukingid Eesti tootjatelt
Foto: Kollaaž

Jõululaupäevani on jäänud nüüdseks veel vaid mõned loetud päevad. Kes ei ole jõudnud ostupalavikuga kaasa minna ja piisavas koguses kingitusi varuda, jõuab seda veel teha. Kindlasti ei peaks aga viimasel minutil külla minnes kaasa haarama midagi näotut ja kasutut. Vaatasime ringi disini- ja sisustuspoodides ning noppisime välja mõned taskukohased ja praktilised leiud, mis rõõmustavad nii kingitegijat kui ka kingisaajat!

1. Minumo kuumaalus “Pliks plaks”

Hind: 18€-22,90€ (Saadaval Tallinna Kaubamaja kodumaailmas, Les Petites disainipoes ja Eesti Disaini Majas)


Triin Maripuu disainitud väärispuidust kuumaalus PLIKS-PLAKS koosneb kahest klotsist — ristina kasuta teekannu alla, lahtiste pulkadena suurele ahjuvormile. Lihtsa disainiga eset on kerge hoiustada söögiriistade sahtlis, kuid sama suurepäraselt sobib ta ka lauakaunistuseks. Minimalistliku ja praktilise kuumaaluse võib välja valida kahe tooni ja materjali seast — valikus on hele tamm ja tume termosaar.

2. Vineerist linnumaja KR Stuudiolt

Hind: 15€-20€ (Saadaval KR Stuudios ja Eesti Disaini majas)

Seotud lood:


Kasevineerist kokkupandav linnumaja sobib kingiks nii pere suurematele kui ka pisematele, sest lindude toitmisest tunnevad ju rõõmu kõik. Loodetavasti ei jää ka tali taeva!

3. Nurme vürtsine jõuluküünal

Hind: 9,90€, Tallinna Kaubamaja

Kui kohe mitte kui midagi kinkida ei oska, ühtegi head ideed ei turgata ja eelarve ka just hiiglaslik ei ole, siis küünal on praktiline kink, mis sobib kõigile. Et pool pikast ja pimedast talvest on veel ees, siis pisut vürtsikat aroomi ja elavat tuld kulub ikka ära!

4. Tallinna ustega plakat “Tallinn doors”

Hind: ca 12-13€ (Saadaval Eesti Disaini majas ja Rahva Raamatus)


Pilt seinal ütleb rohkem kui tuhat sõna!

5. Seemnepaberist lauakalender Laboralt

Hind: 19-25€ (Eesti Disaini maja, Krunnipea butiik, Labora.ee)

Lauakalender on trükitud kõrgtrüki tehnikas ümbertöödeldud paberile, millele on tootmisprotsessi käigus lisatud põllulillede seemneid. Paberis sisalduvad seemned kasvavad paberi istutamisel lilledeks. Kalendri lehed võib istutada pärast iga kuu möödumist — või need alles hoida ja kevadel aeda külvata! Kalender on pakitud spetsiaalsesse pakendisse, milles on 12 seemnepaberist kalendrilehte.

LOE LISAKS:

FOTOD | Vaata lahedaid alternatiive traditsioonilisele jõulupuule

SUUR ÜLEVAADE | Milliseid värve, materjale ja mööblit soosib 2018. aasta vannitoas

KINGIIDEED INTERJÖÖRI | Mida kinkida jõuludeks parimale sõbrale

FOTOD | Kamin loob meeleolu nii köögis, elutoas kui ka magamistoas