Keraamiliste plaatide uued suunad — fantaasiarikkad mustrid, põnevad vormid ja julged toonid


Keraamiliste plaatide uued suunad — fantaasiarikkad mustrid, põnevad vormid ja julged toonid
Foto: Kollaaž/Instagram

Uuel hooajal on keraamiliste plaatide trendisuunaks fantaasiarikkad mustrid, erikujulised plaadid, imelised trenditoonid, huvitavad pinnaviimistlused ja 3D plaadid. Eriti torkavad silma plaadilaotiste erivariatsioonid. Plaadivalikust leiab palju naturaalseid toone, looduskivi-, betooni- ja puiduimitatsiooni, ekstravagantseid suuremõõdulisi dekoorplaate ning samuti mosaiikplaate. Väga trendikad on ka telliskivi mustriga plaadid, vanutatud välimusega ja metalli efektiga keraamilised plaadid.

Plaaditrendide peamisteks märksõnadeks on:

- heksagoon ehk nn kuusnurkplaat;
- puitimitatsioon;
- kalasaba ja kalasoomuse muster;
- etnomustrid;
- telliskivi.

Heksagoon ehk kuusnurk on hetkel suur trend. On erinevas mõõdus kuusnurkseid plaate sealhulgas ka mosaiike moodustavaid kuusnurke. Väga hästi tuleb esile kuusnurkplaadi kuju kontrastse vuugitäitega.

Julgemad sisustajad võiksid proovida loodusvalge heksagoon plaadi kombineerimist tumeda grafiithalli vuugitooniga.

Plaadid on saadaval ka erinevates värvitoonides, pinnaviimistlusega ja mustritega. Nendega on võimalik luua väga omanäoline ning stiilne interjöör. Paigutusega võib proovida ka mitte täielikku plaatimislahendust jättes plaadipinna servast lõpetamata lahenduse.

Seotud lood:

Uus trend – üleminekud kiviplaadilt puitpõrandale. Selline kahe materjali kokkupuutest moodustuv pinnaviimistlus on silmatorkavalt põnev disainilahendus. Tõenäoliselt on kuusnurk nii populaarne, kuna see klassikaline kuju peidab endas lihtsat paigaldust kuid lõputuid kombinatsiooni võimalusi hea kujutlusvõimega loojale.

Foto: Alvhem.com

Puitimitatsiooniga plaadi trend lubab jätkuda ka järgnevatel aastatel. Plaadid imiteerivad ülirealistlikult erinevaid puidumustreid, tekstuure ja toone. Imiteerides nii antiikset, harjatud ja vanutatud välimusega puidumustrit. Kohtades, kus päris puidu kasutamine ei ole kõige praktilisem, on puidudisainiga keraamilised plaadid üsnagi hea alternatiiv. Seda näiteks ruumides, kus põrand vajab enam kaitset ja hooldust, vastupidavust temperatuuri kõikumistele, niiskusele või päikesepaistele.

Kalasaba muster on stiilne plaadilaotise viis, mida võib kasutada nii põranda kui seinaplaatide puhul. Eriti trendikas on laduda põrandale niiviisi puidudekooriga riskülikukujuline põrandaplaat ning miks mitte ka sama võtet kasutada vannitoas või köögis töötasapinna taustaks.

Unikaalse lahenduse võib luua kui kasutad plaate erinevates värvi- või toonikombinatsioonides. Selleks on vaja eeltööna luua kavand, mis aitab ette kujutada lõpptulemust ning lihtsustab plaadikoguse arvutamist.

Telliskivimustriga plaadid on sel aastal samuti tugevalt esindatud. Uudiseks on klassikaline tellisetoonide lai värvivalik. Et igale poole tellisevärvid ei sobi, on sinna kõrvale loodud moodsalt ühevärviliste telliste valik. Trendikad on nii mati, kõrgläikega kui ka faasitud servaga plaadid.

Tuues interjööri dekoratiivsed etnomustrid Indiast, Aafrikast ja Kaug-Idast lood ruumi põneva esmamulje ja seda nii vannitoas, esiku põrandal kui ka köögis.

Pidevalt arenev tehnoloogia võimaldab luua 3D seinaplaate. Plaadidisainide seast leiab nii laineid, volte kui ka muid asümmeetrilisi profiile. Huvitavad geomeetrilised vormid. Selline skulptuurne sein ei jää tähelepanuta. Paiguta need plaadid kokku sileda, mati ja neutraalse pinnaga, mis toob esile väga dekoratiivselt mõjuva pinna.

Kasutades särtsakates toonides ristkülikukujulist nn metroo-plaati (nagu näiteks sinine, roheline, ooker, roosa jt. toonid) vertikaalses paigutuses lood hästi põneva seinapinna. Lihtne triibudisain ja glasuuritud läikiv seinapind. Siia juurde sobib kombineerida väikeses koguses looduslikku materjali nagu puit, pilliroog või keraamika.

Keraamilise plaadi plussid:

  • Niiskuskindel;
  • Suur värvi-ja mustrivalik;
  • Lihtsalt hooldatav;
  • Kulumiskindel.

Ja miinused:

  • Eeldab oskuslikku paigaldust;
  • Määrdunud vuukide puhastamine on töömahukas;
  • Külm ja kõva materjal;
  • Peab arvestama libisemiskindlusega pesuruumides;
  • Väljavahetamine eriti tülikas.

Allikas: K-Rauta

LOE LISAKS:

Köögi tagasein — eri materjalide head ja vead

SUUR ÜLEVAADE | Milliseid värve, materjale ja mööblit soosib 2018. aasta vannitoas

TASUB TEADA │ Vannitoa plaatimise 15 kuldreeglit