Kavalalt sisustatud miniatuurne korter pakub häid sisustusideid


Kavalalt sisustatud miniatuurne korter pakub häid sisustusideid
Foto: A Little Design

A Little Design arhitektuuribüroo kujundatud korter on tulvil geniaalsetest, kuid lihtsatest ja soodsatest lahendustest. Hoolimata kõigest 22 ruutmeetrist mahutab see kodu kogu eluks vajaliku ja mõjub sealjuures veel avaralt ning valgusküllaselt. Astume sisse ja nopime häid ideid!

Paigutada pisikesele pinnale eraldiasuv köök, elutuba, kodukontor, vannituba ja magamistuba võib praktikas tunduda võimatu missioonina. Just sellise väljakutse suutsid aga väga leidlikult lahendada Taipei arhitektid, kelle jaoks on miniatuursete kodude kavandamine igapäevaseks ülesandeks. Võti on kõrgetes lagedes, mis võimaldas viia osa elamisest kõrgemale tasapinnale. Esimesel korrusel asub köök, elutuba-kontor ja vannituba ning teisel magamistuba.

Hea võte asjad ruumisäästlikult paigutada on laealune riiul, kuhu pääseb ligi nii teisel korrusel asuvast magamistoast kui ka elutoas asuva redeli kaudu. Kööki aitab elutoast eraldada mahukas garderoobikapp.

Diivan on ehitatud aknaalusesse nišši, kuhu on peidetud ka riiulid ja pisem kapp. Diivani alla on paigutatud sahtlid, kuhu üleliigseid asju peita.

Seotud lood:

Multifunktsionaalne laud toimib nii kodukontori kui ka söögilauana — kõik sõltub olukorrast. Sealjuures mõjub metallkonstruktsiooniga disain õhuliselt ja jääb ruumis peaaegu märkamatuks. Sisustuses on püütud vältida raskepärast mööblit, mis enesele liigselt tähelepanu koondaks ja ruumist niigi väheseid ruutmeereid rööviks.

Tilluke köök suudab probleemideta ära mahutada nii külmiku kui ka pesumasina — seda, tõsi küll, ahju arvelt. Küll aga on piisavalt ruumi köögitarvikute ja nõude hoiustamiseks ning üldmulje mõjub kergelt ja minimalistlikult.

Nagu ka mujal elamises, lisab ruumile avarust ja sügavust heleda puidu ja valge värvi kombinatsioon.

Köögi ja elutoa kohale on ehitatud lavats, mis mahutab kenasti magamisaseme kahele. Teine korrus on planeeritud võimalikult pisike, kuid kompaktne, et mitte kaotada muljet valgusküllasest ja avarast pinnast.

Liigse valguse eest kaitseb magamistoas läbimõeldud lahendus — rulookardin. Lavatsile on ära mahutatud ka omaette tööruum.

Vannituba katab valge vuugiga valge plaat. Kui ruutmeetreid vähe, tasub värvide ja mustritega eksperimenteerimisest loobuda.

Vaata rohkem pilte galeriist:

LOE LISAKS:

Sisustusnõuanded: kuidas muuta pisike magamistuba avaramaks

14-ruutmeetrine maja üllatab stiilse joone ja praktiliste lahendustega

Noore pere kodu, mis on tulvil nutikaid lahendusi