Katusekorter Amsterdami kanali ääres

Galerii
Katusekorter Amsterdami kanali ääres
Katusekorter Amsterdami kanali ääresFoto: Valentine Harmsen

Sisearhitekt James van der Velden on teinud tänuväärset tööd, kujundades kanaliäärsest katusekorterist kodu, kus on läbimõeldult kokku pandud uus ja vana. Eluaseme uhkuseks on taaskasutust leidnud puitmaterjal. Sellest on tehtud põrand ja söögilaud ning vanadele laetaladele on hoopis uus ilme antud.

Vanu asju on seal veel küllaga. 130 m 2 korteri omanikuks on moodi ja disaini õppinud hollandlanna Suzette van Dam, kes peab moekaupade internetipoodi. Oma kodu kujundamiseks palus ta appi sisearhitekt James van der Veldeni firmast BRICKS Amsterdam.

Kuna korter asub miljööväärtuslikul alal, siis püüdis James van der Velden ühendada uue ja vana. Mustaks said võõbatud vanad puitosad, mis haakusid uute, samuti musta värvi riiulitega. Erilist tähelepanu on pööratud detailidele ja kogu kujunduses pole miski päris juhuslik.

Kõige raskem oli paigaldada põrandat, mis tehtud vanadest paadisillalaudadest. Osavasti on ära kasutatud sarved seinal, mille otsa saab riputada mütse, aga miks mitte lampigi.

Seotud lood:

Magamistoas ilutsevad laes algupärased, kuid nüüd läikivmustaks värvitud puittalad ja siingi on au sees vanad esemed.

Suur söögilaud on meisterdatud vanadest puittaladest, mis pärinevad sama kanali ääres asunud, kuid nüüdseks lammutatud majast.