Kapitaalremondi käigus sai kahetoalisest avar kolmetoaline


Kapitaalremondi käigus sai kahetoalisest avar kolmetoaline
Kapitaalremondi käigus sai kahetoalisest avar kolmetoalineFoto: Tõnu Tunnel

Õdusas Uue Maailma rajoonis asuva kõrgete lagedega kivimaja arhitektiks on Alar Kotli, kes projekteeris hoone 1952. aastal. Sisearhitekt Tuuliki Širokova plaani järgi võeti ühes selle maja korteris ette kapitaalremont ja kahetoalisest sai kolmetoaline kodu, kuid seejuures säilis avarus.

Larsen Kinnisvara järjekordne projekt on kohvikust Kohalik mõne sammu kaugusel asuv 56-ruutmeetrine kahetoaline korter. Sisearhitekt Tuuliki tegi põhjaliku sisekujundusprojekti, kaotati ära kasutu koridoripind ja tehti avaramaks vannituba ning saigi lõpuks kolm tuba.

Kapitaalremondi käigus paigaldati korterisse uus tammepuiduparkett, mis kaetakse pärast korterile uue omaniku leidmist kaitsva õlikihiga. Kuna tegemist on 2 sentimeetri paksuse tammepuuga, siis peaks õige hoolduse korral olema kindlasti tegemist eluaegse põrandaga.

Korterile annab iseloomu pastelsetes toonides värvilahendus, mille jaoks on kasutatud läbivalt naturaalseid savivärve. Huvitavaks detailiks on industriaalselt mõjuv rauast laetala, mis on kontrastse värvivaliku ja efektse valguslahenduse abil välja toodud.

Seotud lood:

Uue Maailma piirkonna sisekliima on Tallinnas üks ainulaadsemaid — sisuliselt on tegu kesklinnaga, kuid siserajoon on erakordselt vaikne ja roheline.