Kalurikülla sisse seatud kodu, kus kohtuvad erinevad ajastud


Kalurikülla sisse seatud kodu, kus kohtuvad erinevad ajastud
Foto: Fantastic Frank

Astrid Lindgreni Tjorveni raamatust tuttavad laiud ja nendel paiknevad romantilised maamajad Norrtälje ümbruses on saanud tänaseks palju kaasaegsema välimuse — nii mõnelgi pool on vanadele elamutele tehtud moodsaid täiendusi. Astume sisse ühte laiul asuvasse armsasse maakodusse, mida on kaasajastatud ning kus uus ja vana loovad laheda kontrasti.

Enam kui sada aastat vana puumaja on esmapilgul nagu iga teine, mida Rootsi saarestikes kohata võib. Paljuski on säilitatud autentset joont, kuid et ruutmeetreid võita, on hiljem majale lisatud ka mõned juurdeehitused.

Interjööris segunevad erinevatest kümnenditest pärit meeleolud. Retroliku joonega köögis on rõhk värvidel ja mustritel. Ja kui juba värvidega eksperimenteerida, siis põrand ei pea olema sugugi skandinaavialikult valge või puidutooni — siinses elamises on see võõbatud hoopis metsaroheliseks!

Pruunides toonides köögimööbel peegeldab 1970-ndate aastate stiili.

Söögitoast kohtab seevastu väärikat antiiki, mis ei mõju valgel ja helgel foonil sugugi raskepäraselt.

Seotud lood:

Elamisest leiab ka möödunud sajandi algusele iseloomulikke tapeedimustreid, mida rootslased agaralt taastoodavad. Korda on seatud ka vana ahi.

Katusekorrusele on sisse seatud avar elutuba, aga ka hubased magamistoad, kus on kombineeritud naturaalset puitu ja aegumatuid tapeedimustreid.

Maja uus osa järgib kaasaegset disainikeelt ning interjöör on üdini moodne ja funktsionaalne — palju valgust, avarust ja looduslähedust võimalikult minimalistlikus vormis.

Ja tänu imelisele asukohale avanevad igast toast imelised vaated ümbritsevale loodusele!

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fantastic Frank

LOE LISAKS:

FOTOD | Hubase hooviga kodu Gotlandi saarel

FOTOD | Võimas palkmaja Võrtsjärve äärses metsatukas