Itaalias jagatakse soovijatele tasuta losse!

 (8)
Lisatud kaart ja video!
Itaalias jagatakse soovijatele tasuta losse!
Foto: Shutterstock

Itaalia valitsus on otsustanud oma rikkalikust arhitektuuripärandist loovutada eraisikute kätesse 103 lossi ja seda täiesti tasuta! Järgmise kahe aasta jooksul plaanitakse uutele omanikele loovutada veel 200 vana ja väärika ajalooga paleed.

Projekti peamiseks tingimuseks on, et uued omanikud muudaksid väärika ajalooga arhitektuuripärlid toimivateks turismiatraktsioonideks. Eriti soosib riik hotellide, restoranide, poodide, spaade või luksusvillade rajamist. Sihtgrupina nähakse eelkõige noori, alla 40-aastaseid arendajaid, kelle ambitsioonikate ideedega tuua elu seni turismipiirkodadest kõrvalejäänud regioonidesse. Kui populaarseid sihtkohti nagu Como, Veneetsia, Toskaana ja Milaano ohustab turistide üleküllus, siis paljud väiksemad looduskaunid kohad on seni jäänud külastajate jaoks avastamata.

Nagu eeldada võib, asuvad uut omanikku otsivad lossid kõrvalistes ja väheasustatud kohtades. Näiteks on pakkumisel 13. sajandil ehitatud Castello di Montefiore ja 11. sajandil pooleldi kaljusse ehitatud Castello di Blera Rooma lähistel Lazio piirkonnas. Kes soovib maitsta elu lossiomanikuna, peab esitama Itaalia riigile taotluse, mis sisaldab vara kasutamisega seotud eesmärke. Võidukaid projekte ootab esialgu rendileping üheksaks aastaks, mida eduka tegevuse korral pikendatakse veel järgnevaks üheksaks aastaks. Eriliselt silmapaistvate projektide puhul on lubatud losse tasuta kasutada kuni 50 aastat.

Seotud lood:

Taotlusi võetakse vastu kuni 26. juunini.

Vaata saadaval olevat kinnisvara ka videost:

Allikas: Beniculutrali.it

LOE LISAKS:

VANAD FOTOD: tuntud Eesti arhitektuuripärlid, mida enam olemas ei ole

Loe veel

Need on Eesti kõige kuulsamad kummitavad mõisad

Luksuslikud kodud 100 aastat tagasi — vaata Eesti mõisate ajaloolisi interjööre!