Interjöör, kus modernne kohtub eksootikaga


Moodne eramu Leedus
Foto: Leonas Garbaciauskas

Tegemist on neljaliikmelise pere koduga, mis asub Vilniuses looduskaunis kohas. Kui tavaliselt on eramutes magamistoad teisel ja elutuba koos köögiga esimesel korrusel, siis selles majas on vastupidi. 2015. aastal ehitatud eramu interjööri autor on arhitekt Ieva Prunskaite (www.prusta.lt).

Kõik magamistoad jäävad 120-ruutmeetrises elamises esimesele ning köök, elu- ja söögituba teisele korrusele. Arhitekti sõnul oli interjöörikujunduse lähtekoht see, et ruum moodustaks kauni koosluse pere juba olemasoleva mööbli ning tekstiilidega. Majaelanike üheks suureks kireks on reisimine ja enamik mööbliesemeid ning vaipu pärinevad reisidelt eksootilistesse maadesse.

Foto: Leonas Garbaciauskas

Kuna eksootilist päritolu mööbel ja tekstiilid on iseenesest silmatorkavad ning värvikad, siis valis arhitekt Ieva interjööri viimistlemiseks neutraalsed jahedates toonides materjalid nagu betoon, heledaks viimistletud puit, metall, klaas ja marmor.

Seotud lood:

Vanemate magamistuba ühendab pesuruumiga õhuline klaassein.

Foto: Leonas Garbaciauskas
Foto: Leonas Garbaciauskas

Pesuruumis on pilgupüüdjaks skulptuurne vann ja värvilaiguks punane küttekeha, mis pärineb tootjalt nimega Terma.

Foto: Leonas Garbaciauskas

Esimese korruse lastetubadest avanevad kaunid vaated metsamaastikule.
Teise lastetoa kaks seina ja lagi on betoonist. Hall pind on hea taust ruumi värvikatele esemetele. Vastukaaluks jõulisele betoonile on toa ülejäänud kaks seina valged.

Foto: Leonas Garbaciauskas

Ieva sõnul ei soovinud ta sisekujunduses erinevaid elemete rõhutada, vaid pigem luua nende vahel dialoog. Teisel korrusel on pilgupüüdjaks põrandast laeni raamaturiiul, mis eraldab elutuba lugemisruumist.

Interjöör peegeldab hästi elanike eelistusi ja hobisid. Pere teine suur kirg reisimise kõrval on kokkamine, mistõttu on restoraniköögi mõõtu ning varustusega kokkamispaik igati põhjendatud.

Foto: Leonas Garbaciauskas

Köögi kõik pinnad, valgeid ülakappe arvestamata, on roostevabast terasest. Köök pärineb Leedu firmast Gastrotechnika.

Foto: Leonas Garbaciauskas

Eksootilne mööbel mängib kenasti kokku modernse viimistluse ja köögiga. Itaalia tootja Magisi laua ümber on koha leidnud aasiapärased toolid ning komplekti täiendavad mustad rippvalgustid, mis on eksootilised ja moodsa joonega.

Foto: Leonas Garbaciauskas

Nagu kogu interjöör.

LOE VEEL:

Mäenõlva ehitatud villa, kuhu pääseb vaid tunnelist

Aristokraatlik villa peidab endas lihtsust ja kvaliteeti

Eestlase kodu välismaal: Mäekünkale rajatud murukatusega elamine Norras