Inspireerivaim kodu välismaal on arhitektuurne kunstiteos Saimaa rannal


Inspireerivaim kodu välismaal on arhitektuurne kunstiteos Saimaa rannal
Antero Tenhunen / Asuntomessut

Lihtsad ja maalähedased kodud on need, mis lugejaid enam kõnetavad. Anname igal aastal sõna publikule, et valida inspireerivaim kodu välismaal, millest oleme kirjutanud. Tulemus on selgunud ja toome teieni esikolmiku moodnekodu.ee portaalis. Sinna mahuvad kaks lihtsat ja hubast kodu. Kõige enam sai aga hääli ehk lugejate lemmiku tiitli stiilne ja luksuslik, lausa arhitektuurne kunstiteos Saimaa rannal.

Unikaalne palkidest ehitatud moodne kodu Saimaa rannal

PolarLifeHaus

Mikkelis suvel kuu aega kestnud Soome elamumessil jäi silma üks tõeliselt suurejooneline kodu. Arhitekt Seppo Mäntylä loodud eramu julgelt pilkupüüdev arhitektuur moodustab koos loodusega võrratu terviku. Seppo Mäntylä on Soome arhitekt, kelle käekirjas on tunda erilisust ja kvaliteeti. Hoone rajamisel võeti eesmärgiks rahvusvahelise arhitektuuri ja ehitamise tipptase.
Loe edasi…

Suviselt hubase terrassiga kodu — eramu nagu heinaküün

Kollaaž. Kannustalo
Seotud lood:

Väikelaste joonistustes esineb viilkatusega maja tihti lihtsustatult — kohe katuseservast jätkub majasein, ilma katuseräästata. Ajakiri Dwell kogus kokku 10 paremat lapsejoonistust meenutavat viilkatusega maja. Meie oleks selle sarja edetabelisse paigutanud kindlasti ka põhjanaabrite valmismaja Lato, mis kujutab endast lihtsat viilkatusega ehitist.
Loe edasi…

Lihtne ja armas maakodu skandinaavialikus võtmes

Foto: Fantastic Frank

Kaunis talu maalilisel Rootsi maastikul peidab endas 12-toalist peamaja ja nelja kõrvalhoonet, millest ühte on seatud skulptuurigalerii. Hoolimata muljetavaldavast ruutmeetrite arvust ja suurejoonelistest valdustest, on sisustamisel hoitud pigem tagasihoidlikku joont ja jäädud truuks lihtsale ning helgele Skandinaavia stiilile.
Loe edasi…

LOE VEEL:

AASTA TOP | Inspireerivad kodud Eestis 2017 — lemmiku tiitli sai kaks kodu

ENNE JA PÄRAST | Aasta kodu 2017 — ambitsioonikate ja ideedest pungil noorte elamine

Eestlaste mõte unistuste kodust täitus Soomes