Imeline köök disaineri kodus, kus kohtuvad värvimäng ja ideede küllus

 (2)
Imeline köök disaineri kodus, kus kohtuvad värvimäng ja ideede küllus
Birgit Püve

Köök on kodu süda, kus peab saama muretult ja ladusalt askeldada. Perekond Mehide sättis oma kodu köögi just selliseks, rakendades seejuures taaskasutusideid ja rõõmsaid värve. Sellist rõõmsate värvide ja ideede küllust, nagu Mehide pere köögis näeb, ei kohta just sageli. Samas ei mõju miski juhuslikult, kõik on omavahel harmoonias.

Perenaine – Iti (5), Mihkli (3) ja Selma (2) ema, magistrikraadiga disainer Krõõt Nõmmela-Mehide ütleb, et tahtis helget ja romantilist kööki.

Selleks võõbati seinad valgeks. “Valge teeb meie laiuskraadil pimedad ruumid valgemaks ja suuremaks. Valgega on kõike lihtsam sobitada,” seletab ta.

Ökoloputuse läbinud perenaine

Krõõt on palju reisinud, kaasa on ostnud vaid väga meeldima hakanud esemeid, mida on köögis kokku sobitatud vanade detailidega. “Meie köögis on Skandinaavia valge stiil ning värvid Indiast, Kihnust ja Kesk-Venemaalt. Miksimisel olen lähtunud olemasolevast “kraamist” ning oma lemmikutest. Ja mulle meeldivad värvid! Samas kogu au ma kujundamise eest endale võtta ei saa. Abikaasa Mikk, kellel on suur ehituslik kogemustepagas, mõtles alati kaasa ja andis nõu.”

Seotud lood:

Maja, milles valge köök asub, ehitas kunagi Krõõda vanaisa ning selle pärandas noorele perele vanaema Selma.

Loe edasi ja vaata veel rohkem pilte Maakodust.