IKEA taastoodab oma 75. juubeli puhul möödunud kümnenditest pärit hitte


IKEA taastoodab oma 75. juubeli puhul möödunud kümnenditest pärit hitte
Foto: IKEA

75. juubelit tähistav mööblikontsern IKEA on tulnud lahedale ideele — panna tähtsa sündmuse puhul tootmisse valitud pärlid varasematest kümnenditest. Valikus on nii retrohõnguga mööbliesemeid 1950-60. aastatest, aga ka ajatu ilmega modernset mööblit 1990-ndatest.

Kui IKEA 1958. Rootsis oma esimese poe avas, tulid müüki vaid loetud esemed. Nende seas legendaarne Ganget’i tugitool, ringikujuline terasjalgadega punutud tool ja Knäsjö seeriasse kuuluvad valgustid. Neil päevil püüdles IKEA asutaja Ingvar Kamprad lihtsa ja modernse disaini poole, millel oleks ajatu vorm. Tõepoolest — kõik tooted, mis nüüd peale pikki aastakümneid taas poelettidele naasevad, näevad ka tänapäeval moodsad ja kaasaegsed välja.

75. juubeliks pühendatud seeria kannab nime “Gratulera” ja see koosneb vintage-mööblist ja muust sisustusest, mis oli tootmisest 1950-1990ndatel aastatel. Augustis jõudis IKEA poodidesse piiratud kogus Gangeti tugitoole ja Knäsjo valgusteid. Oktoobris tulevad müüki 1970-1980ndate disainiga toolid, koheva vormiga diivanid ja põnevate mustritega sisustusaksessuaarid. Detsember on aga 1990-ndate päralt ja siis võivad rõõmustada minimalistliku stiili austajad.

Seotud lood:

Vaata rohkem pilte galeriist:

LOE LISAKS:

Sisearhitekt Helen Kolks: kodu olgu ka kümne aasta pärast lahe!

15 nutikat ideed, kuidas elamises ruumi säästa

Kodused esemed, mis tekitavad stressi ja millest võiksid tegelikult loobuda