IKEA mööblit saab peagi ostmise asemel rentida. Soetatud mööbli võib hiljem poele tagasi müüa


IKEA mööblit saab peagi ostmise asemel rentida. Soetatud mööbli võib hiljem poele tagasi müüa
Foto: IKEA

Mööblikontsern IKEA tutvustas Maailma Majandusfoorumil suurejoonelist plaani hakata lähitulevikus mööblit mitte ainult müüma, vaid ka rentima ja tagasi ostma. Ainuüksi Ameerika Ühendriikides visatakse aastas ära umbes 10 miljonit tonni mööblit ning maailma ühe suurima mööblitootjana soovib ettevõte edendada rohelisemat tarbijakäitumist, luues selleks paremad võimalused.

Majandusfoorumil tunnustati IKEA senist tegevust auhinnaga. Möödunud aastatel on ettevõte panustanud väga palju taaskasutusele ja loodussäästlikele ressurssidele. Näiteks lisandus möödunud aastal IKEA valikusse vastupidav ja kvaliteetne Kungsbacka köögimööblisari, mis on valmistatud ümbertöödeldud plastikpudelitest. Plastikpudelitest tehtud köögimööbli kohta loe lähemalt SIIT.

Foto: IKEA, Kungsbacka köögimööbel

IKEA tegevjuht Jesper Brodin tutvustas oma kõnes ettevõtte järgnevaid suuri samme — näiteks testitakse hetkel võimalusi klientidele nii mööblit rentida kui ka kasutatud mööblit ümbertöötlemise eesmärgil tagasi osta.

Foto: IKEA, Odger tool (70% taaskasutatud plastikut, 30% puitu)

Seotud lood:


Ettevõte on mööbli tagastamisprogramme valitud turgudel testinud juba kaks aastat. Näiteks Soomes saavad IKEA pereprogrammi liikmed kasutatud mööblit tagastades kinkekaarte. Mööblit on IKEA annetanud seni peamiselt heategevuseks. Tulevikus plaanitakse fookus seada lisaks ka mööbli parandamisele, taaskasutamisele ja ümbertootmisele.

LOE LISAKS:

Seitse mööblieset, mida sisekujundajad soovitavad elamises vältida

Viis lihtsat nippi, mille abil köögile värskem ilme anda

TEE ISE: kuidas värvida paksu lakikihi alla maetud nõukaaegset kappi?