IKEA esitleb taaskasutatud plastpudelitest köögimööblit, mille eluiga on 25 aastat


IKEA esitleb taaskasutatud plastpudelitest köögimööblit, mille eluiga on 25 aastat
Foto: Inter Ikea Systems B.V.

Neil, kel plaan kodus köögimööblit vahetada, tasub pisut oodata, sest peagi jõuab IKEA lettidele ettevõtte esimene 100% taaskasutatud materjalidest valmistatud köögimööblisari. Lisaks ilusale ideele paistab mööbel silma ka tõeliselt stiilse ja minimalistliku välimusega.

Sel aastal lubavad mööblidisainis laineid lüüa matid sametised pinnad. Just sellised näevad välja ka IKEA kapid, mis on valminud puidujääkidest ja plastpudelitest. Koostöös Rootsi disainistuudioga Form Us With Love välja töötatud kontseptsioon näeb ette rohelist mõtteviisi — iga 40x80 cm mõõdus plaadi kohta on täpsemalt ära kasutatud 25 pudelit.

Maailm liigub üha enam rohelise mõtteviisi suunas ja kasutatud pakendites nähakse prügi asemel väärtuslikku ressurssi. IKEA köök annab tunnistust, et taaskasutus ei pea olema üksikute disainerite nišitoode, vaid rakendatav suurtööstuses ka laiadele massidele taskukohase hinna eest. Tootjad lubavad sellisele köögile suuremat vastupidavust ja pikka eluiga — 25 aastat!

Mööbliplaatide sisemuseks on kokkupressitud puidumass, mis on kaetud plastikukihiga. Disain järgib ajatut skandinaavialikku joont. Nagu kõik IKEA köögid, on ka selle komplekti puhul tegemist moodulmööbliga, mida saab kergesti erineva suurusega köökidesse kohandada.

Seotud lood:

Mati pealispinnaga loovad kontrasti läikivad käepidemed.