IGAVAD INTERJÖÖRID: kuidas vältida vigu, mis rikuvad sinu kodu ilmet

 (1)
IGAVAD INTERJÖÖRID: kuidas vältida vigu, mis rikuvad sinu kodu ilmet
Foto: Shutterstock

Kuigi neutraalne ja minimalistlik interjöör on alati moes, kaasneb liiga lihtsa joonega sisekujunduse puhul mõnikord oht kalduda selle igavasse ja ilmetusse äärmusesse. Rahulik üldmulje on küll turvaline valik, kuid silmale ilus kodu vajab ka pisikest annust isikupära. Toome teieni mõned sisekujundajate põhitõed, mille abil suurimaid sisustusvigu vältida!

1. Elutuba

Põhimõttest “vähem on rohkem” lähtudes võib juhtuda, et avaralt valge elutuba ja lihtne mööbel loovad oma koosluses perfektse stiilinäite hambakliiniku ooteruumist. Kuigi valgel värvil on tõepoolest omadus muuta ruumid helgemaks ja avaramaks, siis sisekujundajate sõnul tasub sügavuse ja hubasuse andmiseks mõelda ka üksikute teist tooni aktsentseinte peale. Valge tahab enda kõrvale pisut hubasust loovaid elemente — värvilisi sisustusaksessuaare või pisut naturaalset puitu.

Siinse elutoa värvikaardile on valitud valget täiendama külm lilla ja hall. Puidust detaile asendab läbipaistev plastik ja metall. Kui elad kõledas üürikorteris, mida omanik ei luba värvida, proovi aktsenti lisada ajutiste ja hiljem eemaldavate tapeetide näol. Kui see tehing ei mahu eelarvesse, rikasta seina paari efektse fotosuurenduse, raamitud plakati või kunstiteosega. Rohkesti hubasust saab tuppa tuua ka värviliste patjade ja lõbusate vaipadega. Tähelepanu tasub pöörata põrandate dekoreerimisele — detail, mis alati hubase ilme loob, on hästi valitud põrandalamp. Katsetada tasub ka suurte ja värvikate põrandavaasidega.

Seotud lood:

Ka seda elutuba on õnnistatud valguse ja avarusega, kuid puudu jääb soojusest ja isikupärast. Kasutatud on liiga palju monotoonseid toone, mis üksteisega kokku sulavad. Kui väikeses ruumis soovitataksegi laed, seinad ja põrandad hoida avaruse saavutamise eesmärgil võimalikult lähedastes toonides, siis suured ja avarad ruumid muutuvad sama nippi kasutades kõledaks. Palju kodusema näo annaks ruumile puitpõrand. Teine variant oleks kaaluda värvilist mööblit ja särtsakat vaipa. Puidu soojust saab tuppa tuua ka mõne üksiku detailiga — näiteks looks praegusest oluliselt hubasema ilme puidust diivanilaud.

Hall on praegu ilma kahtlusteta trendivärv number üks — siiski ei peaks see tähendama seinte katmist juhuslikult valitud tooniga. Hallil on sadu põnevaid varjundeid, mida oma eluruumis kasutada. Sisekujundajad soovitavad enne suuremaid maalritöid katsetada värvi sobivust väiksemal pinnal. Enne kui tõttad suurt kogust värvi ostma, on seega hea mõte soetada pisike proovipurk. Siinses interjööris mõjub hall raskelt ja domineerivalt. Samuti nõuab tagumine sein kas täiendavat mööblit mõne pilkupüüdva kummuti näol või mõnda ruumi elustavat pilti.