Hea nipp — kuidas tuua vanast punasest tellisest välja parim


Hea nipp — kuidas tuua vanast punasest tellisest välja parim
Pixabay

Kui on olemas üks trend, millest meil kunagi küllalt ei saa, siis on selleks vanad, kuid puhastatud või kaunilt esile toodud telliskiviseinad. Mõnele õnnelikule koduomanikule võib kodu renoveerides kipsplaate eemaldades selle alt välja tulla kena, punakates toonides telliskivisein, mis lisab ruumile aegumatut soojust ja iseloomu.

Sõltuvalt sellest, kas jätta sein paljaks või värvida üle, lisab see ruumidele paraja annuse rustikaalset hõngu.

Kuid hoone alustalaks olevate ehitustelliste välja toomisel on ka miinused. Neist kõige väiksem on väljakutse, kuidas edaspidi pilte seinale riputada (lahendus: puuri mördi sisse augud ja kasuta ankruid). Lisaks tehti hoonete sisemised osad tavaliselt kehvema kvaliteediga materjalidest kui välisseiand ning sageli ehitasid need üles algajad, kes müüriladumise kunsti alles õppisid.

Mis on siis kõige suurem probleem? Kuigi tellised võivad tugevad ja vastupidavad välja näha, on puhastatud telliskivi pind parasjagu poorne ja kipub kergest nii mustust kui ka niiskust sisse võtma. Viimane aga võib põhjustada hallitusprobleeme ja kiirendada tellise lagunemist.

Seotud lood:

Nõuandeid

Seetõttu on oluline katta siseruumides välja puhastatud tellisseinad hermeetiku või akrüülipõhise värviga, see kaitseb neid niiskuse eest. Tolmust puhastamiseks kasuta mikrofiibrist lappi või tõmba sein tolmuimeja harjaga üle. Sügavamaks puhastuseks sega kokku võrdsetes osades vett, soola ning õrnatoimelist nõudepesuvahendit või vedelat oliiviõliseepi. Hõõru saadud segu tugeva harja abil seintele ja jäta kümneks minutiks seisma. Seejärel haara märg svamm ja ämbritäis vett ning loputa segu seintelt maha.

LOE VEEL:

Aristokraatlik villa peidab endas lihtsust ja kvaliteeti

Vanasse sobitatud uus ja urbanistlik

Need on 2017. aasta kõige kuumemad sisustustrendid