Häid nippe, mille abil tulbid pikalt vaasis värskena püsivad


Häid nippe, mille abil tulbid pikalt vaasis värskena püsivad
Pixabay

Tulbid on kaunid kevadlilled ja peale pikka pimedat aega on lausa rõõm nendega oma kodu ehtida. Kahjuks ei püsi need kevadised õitsejad vaasis just väga kaua värsked. Siit leiad mõned kavalad nipid, millega nende ilu ja tubast eluiga pikendada.

1. Pange kimp külma vette ja lisage paar korda päevas veele jääkuubikuid.

2. Lisage vette suhkrut või lahustuvaid aspiriinitablette, mis takistavad mõnda aega bakterite intensiivset paljunemist ja peatavad lagunemisprotsessid, mille tagajärjel lõikelilled tavaliselt surevad.

3. Valmistage vee asemel lilledele toitev lahus — 1 liitri külma vee kohta lisage näputäis sidrunhapet ja 1 supilusikatäis suhkrut. Tee iga päev lillevaasi uus ja värske lahus.

4. Ärge hoidke lilli kütteseadmete läheduses — öösel tuleks need viia jahedasse kohta, näiteks rõdule (eeldusel, et seal muidugi miinuskraade pole). Ei tasu unustada, et tulbid on jahedalembelised taimed.


Seotud lood:

5. Tulbid hoiab värskena samasse vaasi torgatud küpressi- või elupuuoksake.

6. Tulbid ei armasta paljusid teisi taimi - vältige liiliate, nartsisside, nelkide, rooside, maikellukeste ja orhideede lähedust. Ära pane neid taimi tulpidega ühte vaasi või otse vaasi kõrvale, kus õied kokku puutuksid.

Fotod: Pixabay