FOTOGALERIID: Personaalne korter — pluss või miinus müümisel?


YIT korter Draamakuninganna. Sisearhitekt Milla Alftan
Foto: YIT

Kui kaalud korterit osta, siis kas eelistad neutraalset eluaset või sellist, mis pakatab omapärast? Mõne aasta tagusel Soome elamumessil Jyväskyläs võis YIT-i ehitatud korrusmajas näha kolme teemakorterit, mis olid sisustatud väljamõeldud elanikele konkreetsel teemal. Nii valmis kodu draamakuningannale, poissmehele ja ökoperele. Vaata kauneid interjööre!

Kujuteldavate korterielanike sisustussoovid võeti arvesse juba korrusmaja ehitusfaasis. YIT-i ehitatud Maailmanpylvä-nimelises korrusmajas väljendusid korterite sisustusteemad nende nimes, milleks olid ”Draama Queen”(109 m2), ”Viherperhe” (91,5 m2) ja ”Äijä”(68,5 m2). Eestikeelsed vasted oleks ”Draamakuninganna”, ”Roheline ehk ökopere” ja ”Macho”.

Teemakorterite sisekujunduse autor oli Milla Alftan ja kujuteldavate korterielanike sisustussoovid võeti arvesse juba korrusmaja ehitusfaasis. Näiteks tehti teemakorteritesse erilised põhiplaanid, ruumikõrgus ning ka elektrijuhtemete paigutus. YIT-i eesmärk oli teemakorteritega näidata, et ka korrusmajakorterisse on võimalik personaalseid lahendusi teha, mugandades need juba ehitusfaasis elanike soovidega.

Draamakuninganna 109 m2

Roheline ehk ökopere 91,5 m2

Seotud lood:

Macho 68,5 m2

Kuidas sulle teemakorterid meeldivad? Kas oleksid valmis maksma erilise viimistluse ja lahenduste eest?