FOTOGALERII │ Põnevamaid sisustustrende Habitare 2017 messilt

100 fotot!
FOTOGALERII │ Põnevamaid sisustustrende Habitare 2017 messilt
Foto: Karin Kaljuläte

Helsingis on kuni 17. septembrini käimas sisustus- ja disainimess Habitare 2017, mis annab hea ülevaate Põhjamaade sisustustrendidest ja innovatiivsematest disainilahendustest. Käisime ka meie messil uudistamas ja noppisime välja põnevamad koju sobivad leiud ja säravamad trendid!

Nagu ka varasematel aastatel tavaks, võis messil suuremate ja väiksemate sisustuskaupade- ja mööblitootjate kõrval kohata äsja ettevõtluse- ja tootmisega alustanud noori disainereid. Messistendide kõrval oli üpriski suur ala pühendatud spetsiaalselt sündmuse tarbeks loodud kuraatornäitustele, millest mõni keskenduski uute talentide loomingule, teine lahkas taaskasutusega seotud teemasid ja kolmas fantaseeris tulevikutrendide üle. Möödunud aastatest ehk rohkemgi võis seekord näha värve. Valge- ja halli praktilist võlu hindavates skandinaavlastes on värvilembust sütitada üsnagi raske. Erinevate brändide müügiesindajad tõdesid, et väga konservatiivse maitse tõttu jõuavadki paljud Euroopa värvitrendid põhjamaistesse kodudesse palju hiljem.

Mis puutub materjalikasustusse, siis üha enam hinnatakse erinevate materjalide kombineerimist — metalljalgadega puidust söögilauad ning kiviplaadiga kaetud kummutid, öökapid ja diivanilauakesed koguvad järjest suuremat populaarsust.

Seotud lood:

Ajaloost laenatud vormid kuuluvad põhjamaisesse interjööri sama kaljukindlalt kui armastatud valge värv. Möödunud sajandi keskpaigale omase disainiklassi ja tuttavate tikkjalgade kõrval võis aga näha pisut ka 1920ndate aastate ja art déco glamuurseid mõjutusi.

Eesti brändidest olid Habitare sisustusmessil esindatud Wesse, Oot-Oot Stuudio, Lucky Laika, Bolefloor ja mitmed teised. Messil esindatud sisustustrendidest anname põhjalikuma ülevaate juba järgmisel nädalal!

Vaata rohkem pilte galeriist:

LOE LISAKS:

Eestlaste mõte unistuste kodust täitus Soomes

Ägedad asjad, millest on koduses interjööris tegelikult vaid tüli

Valmistume sügiseks: sisustusnipid, millega kodu tõeliselt soojaks ja hubaseks muuta

FOTOD │ Ammuta inspiratsiooni — 105 pilti Soome elamumessilt