FOTOD | Võluvalt maalähedane kodu linnas


FOTOD | Võluvalt maalähedane kodu linnas
Alvhem.com

Kui hindad ehedat maalähedast stiili, kus loovad meeleolu esile toodud puitdetailid, naturaalsed materjalid ja mõnusalt ajahambast puretud mööbliesemed, siis ei pea kõike seda tingimata oma maakodus realiseerima. Leidsime Göteborgi kesklinnast ühe põneva korteri, mis on sisustatud just maakodulikus vaimus ning tulemus on soe, hubane ja üdini maitsekas.

62 ruutmeetril paiknev kodu kulgeb läbi kahe korruse. Esimesel asuvad elutuba, köök ja vannituba. Teisel magamistuba ja kodukontor. Läbivaks märksõnaks on austus puitmaterjalide vastu — kogu korteri ulatuses katab põrandaid naturaalne kuusk ja mänd, mis on mõnes ruumis õlitatud, teises jälle lakitud. Skandinaaviapärasele kodule omaselt on interjööris palju valget, aga mitte ainult — elutoas lisab aktsenti näiteks julge tapeedimuster!

Sisustusest leiab kümnenditetagust mööblit, mis on kenasti restaureeritud ja uuele elule puhutud. Rõhku on pandud ka dekoratiivsetele elementidele — söögilaua kohale on lae alla rippuma seatud näiteks massiivne puuoks, mis lisab interjöörile pisut põhjamaist dramaatilisust.

Seotud lood:

Teisel korrusel asuvad magamistuba ja kabinet, mis on üksteisest eraldatud vaid suure garderoobikapiga. Mida vähem seinu, seda rohkem valgust!

Eheda ja maalähedase meeleolu loob krohvi alt nähtavale toodud tellissein.

Köögiski on vana punase tellisseina ilu kenasti esile toodud ning kombineeritud seda lihtsa vanaaegse tapeedimustriga.

Köögimööbel on suures osas eritellimus. Panipaikadena on ruumis kasutusel ka vanad täispuidust kapid, millelt on värvikiht maha lihvitud.

Hoovi pealt leiab toreda aiamajakese, mida soojemate ilmadega seltskondlikeks koosviibimisteks kasutada.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Alvhem.com