FOTOD │ Vaata üliarmsat elamist Tartus — rahva lemmikkodu


FOTOD │ Vaata üliarmsat elamist Tartus — rahva lemmikkodu
Kollaaž. Fotod Priit Grepp / Kodukiri

21-aastase ajalooga kodukonkursi Aasta Kodu rahvažürii valis oma lemmikuks Kirsti Salehi korteri Tartus, 19. sajandi lõpu majas, kus kohtuvad vanad ja tänapäevased sisustusmeeleolud.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul osales Aasta Kodu rahvažüriis ligi 4000 hääletajat. „Neile meeldis, kuidas ajalooga korteris oli loodud avarust ja valgust, samas olid esil väljapuhastatud puit ja juugendmustriga tapeedid. Ajalooga materjali ja siledate kaasaegsete pindade kokkusobitamine on Eestis praegu väga armastatud,“ ütes Pajula. Lisades, et enne renoveerimist oli tegu äärmiselt nigelas seisukorras korteriga, mis praktilselt uuele elule aidati.

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja sõnul on saanud juba omamoodi traditsiooniks, et rahvalemmiku tiitli pälvib romantilises võtmes kujundatud kodu. “Põhjamaa inimestena hindame soojust, hubasust ja mõnusat valgust kõrgelt, sest kodust välja astudes tikub sellest kõigest vajaka jääma,” lausus Hirvoja. “Lemmikuks valitud kodu südameks on klassikaline avatud planeeringuga köök, skandinaavialikust eluruumist jääb hele ja maalähedane üldmulje. Väikeses puitmajas asuvale elamisele annab omaette väärtuse suur rõdu,” lisas Hirvoja. K-rauta on Rahva Lemmiku preemiaks välja pannud 650 eurot.

Seotud lood:

LOE VEEL:

ENNE JA PÄRAST | Aasta kodu 2017 — ambitsioonikate ja ideedest pungil noorte elamine

ENNE JA PÄRAST │ Hämar staliniaegne korter renoveeriti säravalt helgeks

Remont stalinistlikus majas: köök enne ja pärast totaalset muutumist