FOTOD | Vaata kauneid müügis olevaid mõisahäärbereid, mis otsivad uut omanikku

 (1)
FOTOD | Vaata kauneid müügis olevaid mõisahäärbereid, mis otsivad uut omanikku
Foto: Kollaaž

Mõisade hiilgeajal asus Eestimaa pinnal üle kahe tuhande mõisasüdame. Osa neist on tänaseks eeskujulikult renoveeritud, paljud aga seisavad nukralt ja ootavad korrastamist, rääkimata sellest, et nii mõnigi on jäänud päris varemetesse või üldse hävinud. Kui unistad elust mõisapidajana, siis vaata hetkel müügis olevaid häärbereid! Mõni neist on saadaval vaid mõne kümne tuhande euro eest!

1. Rava mõis, 650 m2, 590 000 eurot

Omapärane rüütlimõis Rava tammiku ja paisjärve vahetus läheduses. rajati 17. sajandi aguses ning selle esimesed omanikud olid Helffreichid. Mõis oli suguvõsa omanduses kuni aastani 1797, peale seda omandas selle 45000 hõberubla eest ostis Georg Friedrich von Stackelberg Öötla. 19. sajandi teises pooles lasi Bernhard Arnold Alexander von Stackelberg rajada ühekorruselise viilkatusega kivist peahoone. Umbes samal ajal valmisid ka kõrvalhooned, park ja paisjärv. Viimane teadaolev aadlisoost omanik oli Marie von Stackelberg. Temalt võeti mõis võõrandamise käigus ära aastal 1919.

Peahoone ja enamus kõrvalhooneid on ehitatud 1850 aastal. Peamiselt on ehitusmaterjalina kasutatud paekivi ning puitu. Renoveerimise käigus on säilitatud lai põrandalaudis, aknad ja uksed. Mõisahoonel on täiskelder, mille üks unikaalsemaid osasid on veinikelder. Esimesel korrusel asuvad renoveeritud üksteist erinevat ruumi, millest olulisemad on avar saal, söögituba ja kuus magamistuba.

Seotud lood:

Neli tuba on osaliselt renoveeritud. Mõisahoone renoveeritud ruumid on sisustatud ajastule vastava mööbli ja dekoratsioonidega.

Allikas: LVM Kinnisvara
Liigu noolega edasi järgmisele lehele.