FOTOD │ Sinine värv magamistoas loob rahuliku atmosfääri ja aitab uinuda


FOTOD │ Sinine värv magamistoas loob rahuliku atmosfääri ja aitab uinuda
Foto: Shutterstock

Kõige tähtsam faktor magamistoa juures on muidugi selle asukoht nii ilmakaarte kui ka üldise planeeringu suhtes. Vaikuse ja päikese liikumise kõrval on aga oluline ka värvilahendus. Värvipsühholoogid kinnitavad, et parim valik magamistuppa on sinine toon, mis aeglustab südamerütmi, mõjub lõõgastavalt ja aitab uinuda. Kogusime stiilinäiteid sulnilt sinistest magamistubadest, mis lausa kutsuvad värvilisi unenägusid vaatama!

Magamistoas veedame ligi pool oma elust ja seetõttu on oluline, et see eriline ruum pakuks maksimaalselt mugavust, valmistaks meid ette uinumiseks ja pakuks samal ajal ka värskendavat atmosfääri, kus ärgata. Sinine mõjub õhtul rahustavalt, hommikul aga kergelt ja värskendavalt.

Sinisel värvil on rohkelt varjundeid, mis sobivad erinevatesse ruumidesse kõige erinevamate stiilidega. Olgu see siis hipilikult romantiline või hoopis kargelt modernne.

A post shared by Debby@Saks (@debby_saks) on

Sinise rohketest varjunditest leiab igaüks meelepärase. Sinise pastelsemad toonid sobivad imeliselt hästi näiteks skandinaavialikku interjööri.

Foto: Alvhem.com

Seotud lood:

Julgelt särtsakad elektrisinised toonid kaunistavad ekstravagantsemaid kodusid.

Turvaline valik on ka tume öösinine, mis ei mõju sugugi ahistavalt, vaid hoopis stiilselt ja väljapeetult.

Foto: Alvhem.com

Sinist värvi on ka lihtne teiste värvidega kokku sobitada. Pane sinine kõlama halli, beeži või kahvatute lillade ja roosadega.

Eriti efektse tulemuse saab siis, kui kombineerida sinist kollasega.

Üürikorteris, kus seinte katmine sinise värvi või tapeediga ei tule kõne alla, teevad töö ära sinised sisustusaksessuaarid voodipesust piltideni seinal.

Lahe alternatiiv sinisele viimistlusele on sinine magamistoamööbel!

Ka lastetoas tuleb sinise värvi rahustav mõju igati kasuks. Küll aga tasuks vältida hallikassiniseid, mida seostatakse melanhoolsemate meeleoludega.

  • Kui sulgi juhtub olema kena magamistuba, siis osale meie fotovõistlusel ”moodnekodu aasta auhinnad 2017“. Septembrikuus on fookus magamistoal ja kategooria vaheauhinna võitja selgub rahvahääletusel juba septembrikuu lõpus. Vaheauhinna, 200-eurose komplekti on välja pannud Delux. Delux on välja pannud ka magamistoa kategooria peaauhinna — Bentley teki- ja padja komplekti 568-euro väärtuses, mille omanik selgub novembrikuu alguses. Lisaks on magamistoa kategoorias oodata eriauhinda madratsitootjalt Napsie, milleks on 499-eurone ülimalt mugav madrats. Otse osalema pääseb SIIT ja võistlusest loe lähemalt SIIT.

LOE LISAKS:

ENNE JA PÄRAST: Vana ja väsinud magamistuba sai uue ja stiilse kuue

Mida reedab sinu kohta magamistoa värvivalik?

Levinud sisustusvead magamistoas, mis rikuvad une kvaliteeti

Kui tihti võiks padjapüüri tegelikult vahetada?