FOTOD | Sametiselt pehmed hallid interjöörid, millest inspiratsiooni ammutada


FOTOD | Sametiselt pehmed hallid interjöörid, millest inspiratsiooni ammutada
Foto: Shutterstock

Värvipsühholoogias kujutab hall endast üleminekut musta ja valge vahel. Nagu ka valget ja musta, peetakse halli "värvuseta" värviks. Seetõttu on ta suurepärane taustatoon, mis tõstab esile teised toonid. Kuigi vahel arvatakse, et hall on tühi ja igav värv, võib ta hoolimata oma ülimast neutraalsusest mõjuda väga suursuguselt ja teravalt, teinekord aga hoopis pehmelt ja paitavalt.

Hallil on väidetavalt 256 erinevat inimsilmale eristuvat varjundit — see teeb temast väga mitmekülgse tooni, millega erinevaid meeleolusid luua. Halli erinevate varjundite kombineerimine aitab luua põnevaid koosluseid ja huvitavaid nüansse. Foto: Alvhem.com

Halli iseloomustavad värvipsühholoogias märksõnad nagu kaitstus, usaldusväärsus, intelligents, tasakaalukus, tagasihoidlikkus, väärikus, küpsus, soliidsus, konservatiivsus ja praktilisus. Aga hall on olnud sümboliks ka kurbusele, ühetaolisusele, üksindusele ja alandlikkusele, sümboliseerides kasinaid aegu või asjaolusid, mistõttu seostatakse seda peamiselt negatiivsusega. Selle värvi mõju all olevad inimesed tegutsevad oma negatiivsete iseloomujoonte ajel.

Foto: Alvhem.com

Halli positiivne iseärasus võib aga seisneda selles, et ollakse vaba ahelatest ning nauditakse valikuvõimalusi. Hall aitab muuta pessimistlikku tulevikunägemust, annab jõudu tunnistada olukorra lootusetust ning võimaldab teha jõupingutusi selle muutmiseks. Hall alandab väliseid pingeid, hoiab ära mittevajalikud sekeldused, aitab rahuneda ja passiivne olla.

Seotud lood:

Nagu värvide mõjuga ikka juhtub olema, on see suuresti muidugi individuaalne. Mõni leiab hallis interjööris oma rahuoaasi, teisele mõjub hall väsitavalt ja depressiivselt.

Halli valides on tähtis silmas pidada tema alatoone ja sobivust teiste interjööris leiduvate värvidega. Et hallil värvil puudub oma karakter, võtab ta teise värvi taustal alluva positsiooni. Kui halli alatooniks on kollane, vali halli kõrvale kollane värv, kui aga sinine, vali kontrastiks sinised toonid.

Kui jätta kõrvale värvipsühholoogia, tuleb au anda halli värvi praktilisele poolele. Kui valgelt pinnalt on mustus kerge silma paistma ja ka must suudab kenasti tolmu eksponeerida, siis vahepealsed hallid oskavad puuduseid peita. Nii on hall ideaalne värv esikusse, aga ka kööki ja vannituppa.

Ka lastetuba ei pea olema ilmtingimata roosa, helesinine või pastelne. Siingi on õrn helehall praktiline ja kaunis valik.

Foto: Alvhem.com


Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikad: Sadolin, thedesignsheppard.com

LOE LISAKS:

Värvipsühholoogia: millist mõju avaldavad värvid sinu kodus

Mida reedab sinu kohta magamistoa värvivalik?

Leonhard Lapin värviõpetusest: värvide valikul koju usalda sisearhitekti, mitte sõbrannat või naabrinaist

Remont stalinistlikus majas: köök enne ja pärast totaalset muutumist