FOTOD | Põhjamaiselt stiilipuhas kodu pööningukorrusel


FOTOD | Põhjamaiselt stiilipuhas kodu pööningukorrusel
Foto: Alvhem.com

Tihti nõuab pööningukorrusele kodu kujundamine kõige suuremaid väljakutseid. Kui pinda justkui oleks, siis suur osa ruumist jääb katuseviilu alla ning tuleb põhjalikult mõelda, kuidas iga ruutmeeter võimalikult nutikalt ära kasutatud. Siinses 60 ruutmeetrises elamises on ruumikasutusega kenasti hakkama saadud!

Köögi planeerimisel mängisid rolli nii kaldlaed kui ka katuseakende asukohad. Ruumi kokkuhoiu huvides loobuti ülemisest kapireast üldse — sahtleid ja panipaiku mahtus ruumi niigi piisavalt ja ka tööpinnal on mugavam ilma segavate seinakappideta toimetada.

Kööki eraldab elutoast köögisaar. Köögi kõige kõrgemasse ossa on paigutatud külmik.

Kraanikauss planeeriti kohe köögisaare juurde, et oleks pliidist ja kokkamisalast eraldatud, kuid samal ajal mugavalt vaid paari sammu kaugusel.

Sisustus ise on kerge ja põhjamaine, seda rõhutavad heledad värvid ja naturaalsed materjalid. Põrandatelt leiab männipuust põranda, mis on skandinaavias jätkuvalt au sees, kuid mis on traditsiooniliselt harjatud ja seejärel heledaks õlitatud.

Seotud lood:

Elutuppa lisavad hubasust lubikrohvitud seinad ja rohkete patjadega diivaninurk, kus võib end teleka taha lausa pikkadeks tundideks unustada.

Imetillukeses magamistoas domineerivad pruunid ja beežid toonid. Tuppa mahub ära vaid voodi ja garderoobikapp — viimane on saanud laheda kuue William Morrise tapeedimustrite all.

Väärt idee, kuidas muuta igav garderoobikapp värvikamaks!

Vaata rohkem pilte klikkides galeriil:

Allikas: alvhem.com