FOTOD | Pisike katusekorter, mida täiendab hubane rõdu


FOTOD | Pisike katusekorter, mida täiendab hubane rõdu
Foto: Alvhem

Kui elamises on ruutmeetreid vähe, kuid elupinna juurde juhtub kuuluma rõdu, võib ka sellest omaette hooajalise toa kujundada. Leidsime Rootsist ühe võluva pisikese elamise, kus on suurt rõhku pandud just mugavale ja hubasele rõdule.

35-ruutmeetrises korteris asub vaid üks ruum ning köök, elutuba ja magamistuba toimivad kõik ühe suure toana. Sellegipoolest mõjub elamine kergelt ja avaralt, kuigi katusealused ruumid oma madalama laega kipuvad tihti olema pimedad ja hämarad. Loobutud on kardinatest ning kogu interjööris domineerib valge värv. Õige koha peale on asetatud ka peeglid, et tekitada mulje suuremast pinnast.

Elamise keskpunktiks on korralik köök, mis on ühe pisikese korteri kohta ehk isegi ebatavaliselt suur. Samas annab korralik köögimööbel võimaluse mugavalt asju ladustada — on ju pisikeses elamises kõige tähtsam see, et asjadel oleks oma kindel koht.

Soojemate ilmadega on rõdu näol juures üks pisike, kuid igati funktsionaalne ruum. Seal on mõnus hommikukohvi nautida, raamatut lugeda ja linnaaiandusega tegeleda.

Seotud lood:

Mööbelgi on valitud elamisse võimalikult õhuline — diivan on rotangist ning laud klaasist ja metallist.

Pisikesse aknaalusesse nišši on mahutatud voodi ning kujunduse abil on loodud magamisnurgast justkui omaette tuba.

Rõdu kujundusse on suhtutud nagu ka ülejäänud eluruumi — rõhk on mugavusel ja hubasust loovatel detailidel.

Vaata rohkem pilte klikkides galeriil:

Allikas: Alvhem.com

LOE LISAKS:

Milliste värvide abil muuta interjöör suuremaks ja avaramaks?

FOTOD | Köök ja magamistuba ühes ehk kodu 17 ruutmeetril