FOTOD │ Nopime Eesti disaini terrassile ja aeda


FOTOD │ Nopime Eesti disaini terrassile ja aeda
Foto: Kollaaž

Aiahooaeg on alanud ja ilusate ilmadega kolib ka tubane elu rohkem õue. Pole ju midagi mõnusamat, kui oma aianurgakeses päikest nautida või grilliõhtuid korraldada. Selleks, et õueruum saaks veelgi kaunim ja täisväärtuslikum, tasub pilk heita Eesti disainerite loomingusse. Leidsime mõned põnevad tooted, mis suvises õueelus marjaks ära kuluvad.

Nii nagu ka toas, on suvises aias oluliseks elemendiks mööbel. Eesti tootja Disainmet on valmis saanud laheda disainiga metalli ja puitu kombineeriva komplekti, mis on inspireeritud möödunud sajandi keskpaigast.

Foto: Disainmet


Et terrassist saaks eriti hubane tuba, kulub ära ka üks praktiline vaibake, mis peaks vastu ilmastikule. Eesti tootja Narma plasticWeave kollektsioonist leiab eri värvides ja mustrites vaibakesi, mis sobivad nii tuppa kui ka õueruumi. Meie lemmikuteks on lõbusalt kelmikas punane ja malbe hall triibuvaip.

Fotod 2x: Narma

Seotud lood:

Kui laud vajab katmist, on abiks Valhalla Living'i õrnalt suvised aksessuaarid, mida kaunistavad tuules õõtsuvad kõrrelised või eksootilised palmipuud.

Foto: Valhalla Living

Õunapuude vahele võib sisse seada aga hoopis hoopis mõnusa äraolemise, kus pisut varjulisemas kohas raamatuid lugeda või linnulaulu nautida ja mediteerida

Foto: Valhalla Living

Ükskõik, kas tegu on suure ja uhke aia, või pisikese linnahooviga, ei saa üle ega ümber korralikust grillist. Linnainimesele on Disainmet disaininud linnagrilli, mis nagu nimigi ütleb, on valmistatud mõeldes linnamajapidamisele, kus praktilisus, disain ja kõrge kvaliteet on välistamatud. Tänu termosaarest tööpindadele on on kerge sööki grillimiseks ette valmistada, mis muudab grillimise eriti mõnusaks ja nauditavaks.

Foto: Disainmet

Kui peres juhtub olema lapsi, siis teeb aias palju rõõmu kena mängimistelk, mis sobib nii onnimängudeks kui ka peavarjuks palavuse eest.

Foto: Tipitiri

Tegevust annab ka laheda disainiga kiik, mis on inspireeritud kuue- ja seitsmekümnendate Skandinaavia mööblist. Kõik puidust osad on valgest tammest ja viimistletud mesilasvaha baasil valmistatud viimistlusvahaga.

Foto: Tipitiri

LOE LISAKS:

Milliseid lilli ja taimi istutada kevadel rõdule või terrassile?

Suvi iga ilmaga — kuidas ehitada aeda kena ja praktiline varikatus?

Unistuste maakodu oma järve, terrassi ja imelise aiamajaga