FOTOD │ Moodne murukatusega villa, mis lööb laineid juba enne valmimist


FOTOD │ Moodne murukatusega villa, mis lööb laineid juba enne valmimist
Pressifoto/rus.delfi.lv

Kui enamasti muutuvad majad ikoonilisteks arhitektuuripärliteks alles siis, kui nad on valmis ehitatud, siis arhitekt Reza Mohtashami projekt on saanud maailmakuulsaks juba enne maja valmimist ning sellele on pilgu heitnud kümneid, kui mitte isegi sajad väljaanded.

New Yorgi külje all asuvasse Harrimani parki kavandatav maja on eriline tõepoolest mitmel moel ning läbi mõeldud pisemagi detailini. Mohtashami on varemgi tuntud väga omanäoliste ehitiste poolest, kuid Black Villa (Must villa) nime kandvat ehitist võib pidada moodsa arhitektuuri meistriteoseks. Esiteks sulandub see veatult ümbritsevasse loodusesse ning püüab pilku mitte just kõige tavalisema murukatusega.


Mis puutub interjööri, siis siingi on saanud loodus sisekujunduse üheks osaks. Mäenõlvale rajatud villa elutuba, magamistuba ja ja vannituba piirnevad loodusliku kiviseinaga ning ülejäänud sisekujunduski on inspireeritud just tumeda kivi kargest ilust — näiteks vannitoas jäljendavad seda nii vann kui ka põrandaplaadid.

Seotud lood:

Elutoas on kogu sisustus graniithallides ja mustades toonides. Tumedatele toonidele lisab kontrasti soe puit.

Magamistuppa on kavandatud kividest laotud kamin. Iga detail elamises viitab kohaspetsiifikale ja maja asukohale omastele materjalidele.

Vaata rohkem pilte klikkides galeriil:

Allikad: Dekor.ee, Delfi.lv, amazingarchitecture.com