FOTOD | Mäenõlvale rajatud moodne eramu, mis väärtustab puitu


FOTOD | Mäenõlvale rajatud moodne eramu, mis väärtustab puitu
Foto: Fantastic Frank

Puit on ilma kahtlusteta üks parimaid ehitusmaterjale — see on hingav, loodussäästlik ja muidugi ka silmale kaunis nii seest kui ka väljast. Leidsime ühe Rootsi järvekese äärest kauni puitmaja, mis võlub oma põneva arhitektuurse vormi ja lihtsa, kuid veetleva sisekujundusega.

Astangulisele maastikule maja ehitamine võib olla tõeline väljakutse, samas ka omamoodi eelis, mis eramule ja seda ümbritsevale aiale oma näo ja põneva karakteri lisab. “Jalgadele” ehitatud maja terrassidelt avanevad imelised vaated ning aed paikneb mitmel tasapinnal.

Samuti paistab maja silma maitseka puidukasutusega ning sulandub oma materjalivalikuga imeliselt hästi ümbritsevasse loodusesse. Ühekorruselises majas on ruutmeetreid 139 ja tube viis, millest neli on magamistoad.

Kodu keskmes on suur ja avar köögiga ühendatud elutuba, mis paistab silma lihtsa ja minimalistliku stiiliga. Oma koht on ka ajatu joonega disiniklassikal — söögilaua tagant leiab näiteks legendaarsed Arne Jacobseni sipelgatoolid. Söögilaua tagant avaneb uks hiiglaslikule terrassile, mis ääristab maja peaaegu selle terves ulatuses ja pakub toreda võimaluse ilusate ilmadega interjöör õueruumiga ühendada.

Seotud lood:

Köögimööblit pikendab pisike ja praktiline köögisaar, mille taga on istumispukid kahele ja avatud riiul ajakirjade-raamatute jaoks.

Igas ruumis on mõeldud sellele, kuidas interjööri eksterjööriga ühendada. Kui enamikest tubadest pääseb otse terrassile, siis vannitoas pakub valgust ja vaateid vanni kohal asuv aken.

Lastetuba on kujundatud pisut värvikamas ja mängulisemas võtmes. Garderoobikappi kaunistab tore huntidega pilt.

Terrass on piisavalt suur, et sealgi end mugavalt tunda.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fantastic Frank

LOE LISAKS:

FOTOD | Mobiiliga juhitav moodne maja Läänemaa metsade keskel

Puit siseviimistluses — vaata lahedaid ideid!