FOTOD | Madala eelarvega remonditud pisike korter on tulvil nutikaid lahendusi


FOTOD | Madala eelarvega remonditud pisike korter on tulvil nutikaid lahendusi
Foto: Airbnb/Position Collective

30-ruutmeetrise korteri sisustamine võib kujuneda tõeliseks väljakutseks. Ühest küljest tahaks, et korter näeks välja avar ja õhuline ning teisalt on ju vaja kuskile mahutada eluks vajalikud esemed. Leidsime Budapestist ühe laheda elamise, kus on väga loovalt ühendatud nii esteetiline kui ka praktiline pool.

Ülesande muutis veelgi keerulisemaks küllaltki madal eelarve. Seetõttu otsustasid projekti teostajad (Positions Collective) algse planeeringu puutumata jätta ning investeerida just nutikatesse panipaikadesse. Üks korteri seintest kaeti profileeritud vineerplaadiga, kuhu on mugav kinnitada riiuleid, mida on soovi korral võimalik hõlpsasti ümber paigutada.

Ühetoaline korter jagati mõtteliselt kaheks, sest 30-ruutmeetrisele pinnale tuli mahutada nii köök kui ka magamistuba. Magamistoa tarbeks ehitati vineerist lavats, mille sisemusest said mahukad sahtlid ja kapid.

Kööki telliti alumine kapirida ning ülemist said asendama vineerplaadile kinnitatud riiulid, mis lähevad sujuvalt üle magamistoa riiuliteks. Aktsenti lisavad pisikese ümmarguse söögilaua kohal rippuvad mitmevärvilised valgustid.

Seotud lood:

Neutraalsetes toonides elamisele lisab värvi ka roheline lakke kinnitatud stange, mis asendab kenasti riidekappi.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Airbnb.com

LOE LISAKS:

Üksikisa kujundas 1970-ndate aastate haagisest laheda liikuva kodu

FOTOD | Funktsionaalsete panipaikadega kodu päikesekollastes toonides