FOTOD | Luksuslikud Promenaadi majad avavad huvilistele uksed


FOTOD | Luksuslikud Promenaadi majad avavad huvilistele uksed
Foto: promenaadimajad.ee

Tallinnas Admiraliteedi basseini ääres paiknevas uues mereäärses kvartalis asuvad Promenaadi majad teevad homme, 14. mail uksed lahti ning kutsuvad linnaelanikke tutvuma uue ja põneva elu- ja ärikinnisvara arendusega.

Promenaadi majade kvartali kolm hoonet — Linnamaja, Peremaja ja Torn, esindavad kolme elustiili, ent moodustavad pilkupüüdva arhitektuuri ja innovaatiliste ning keskkonnasõbralike lahendustega ühtse terviku. Linnaruumi lahutamatu osana on Promenaadi majadel oluline roll kvartali kujunemisel atraktiivseks linnakeskuse osaks.

Promenaadi majade lahtiste uste päev toimub teisipäeval, 14. mail kell 16.00-22.00 aadressil Poordi 3 ning kohale on oodatud kõik disaini-, arhitektuuri-, ja kinnisvarahuvilised. Lisainfo: promenaadimajad.ee

Tark kodu ammutab energiat maapõuest

“Tallinna linnasüda liigub tagasi mere äärde, kus on selle ajalooline ja õigustatud koht. Siia luuakse Baltimaade modernseimad elu- ja äripinnad ning siia koonduvad linna parimad mõtted ja tegusaimad inimesed. See on hinnatud elukoht juba praegu ning selle väärtus ajas vaid kasvab,“ kinnitas kvartali arendaja Estmak Capitali omanik Timofey Sukonkin.

Promenaadi majade eripäraks on ehituses kasutatud nutikad ja keskkonnasõbralikud tehnoloogiad, millest annab kinnitust ka hoone energiatõhususklass A. Sukonkini sõnul teeb Promenaadi majad unikaalseks aga asjaolu, et tegemist on esimese kortermajaga Eestis, kus ammutatakse energiat maja vaivundamendist ehk 20 meetri sügavusel asuvatest energiavaiadest. Sealjuures kasutatakse ära ka hoone jahutussüsteemist vabanev soojus, mis tavaliselt paisatakse lihtsalt õhku. Lisaks on majad varustatud targa kodu süsteemiga.

Seotud lood:

Suurlinna vibe

Estmak Capitali sisekujundaja Kai Mürisepa sõnul kasutati ka korterite sisekujunduses kvaliteetseid ja kaasaegseid viimistlusmaterjale, pakkudes selle elanikele tõelist suurlinna tunnet. Majades saab valida kolme disainilahenduse vahel, mis on grupeeritud trendikatele maailma pealinnadele vastavalt.

„Oslo korterid on skandinaavialikult heledad ja stiilipuhtad, interjööris on kasutatud palju looduslikke materjale, lihtsaid vorme ja kontraste. Milano korterid on ekstravagantsed ja lõunaeuroopalikult julged, mille loomulikuks osaks on kalasaba-tammeparkett ning looduskivi vannitoas ja köögis. New Yorgi
sisustusstiili iseloomustavad tumedad toonid ja graafilisus, interjöörielemendid on mustas värvipaletis,“ kirjeldas Mürisep.

Kolm maja — kolm eluviisi

Promenaadi kvartalisse mahtus kolm erilise atmosfääriga maja: Linnamaja, Peremaja ja Torn.

Luksusliku aatriumiga Linnamaja eluviis on kiire ja linnalik ning hõlmab endas kohvikut, ainulaadseid vanalinna vaateid ja viimastel korrustel avaraid, kuni 6 meetrit kõrgete lagedega lofte. Linnamaja fassaad on kaetud naturaalset tooni paekiviplaatidega.

Lastega peredele mõeldes valmis Promenaadi majades ka kõikide mugavustega Peremaja, mille esimese korruse katusel paikneb turvaline lastemänguväljak. Valtsitud vaskplekist fassaadiga Peremajas leidub muuhulgas ka privaatse katuseterrassiga luksuslikke lofte.

Torn on loodud südalinna võlusid, kuid ühtlasi privaatsust hindavale inimesele. Torni igal korrusel on vaid üks korter, pakkudes vaateid mitmesse suunda. Torni fassaad on valmistatud mustast betoonist poleeritud pinnaviimistlusega betoonpaneelidest. Kõikidelt Promenaadi majade viimastelt korrustelt avanevad imelised vaated Tallinna vanalinnale.

Vaata ka suurt fotogaleriid:

  • NB! Osale konkursil! 15. mail tähistatakse Tallinna päeva, mille puhul loosivad Delfi eestikeelne sisustusportaal Moodnekodu.ee, venekeelne sisustusportaal Dekor.ee ja kinnisvaraarendaja Estmak Capital viiele õnnelikule lugejale ja tema kaaslastele eksklusiivse fotosessiooni Promenaadi maja katuseterrassil, kust avaneb unikaalne vaade Tallinna vanalinnale, sadamale ja merele. Konkursil osalemiseks saada meile üks enda tehtud pilt Tallinna linnast ning võidki võita võimaluse tähistada Tallinna päeva päikeseloojangu ajal linna uhkeima uusarenduse, Promenaadi maja katuseterrassil. Saadetud fotode hulgast valime 14. mail välja viis parimat, kelle autoreid kostitavad 15. mail vahuveiniga ja linna parimate maiustega Promenaadi majas tegutsevad kohvik Pavlova ja veinibutiik Carpe Vinum.

Osalemiseks lae oma pilt üles alloleva vormi kaudu hiljemalt 13. mai südaööks!