FOTOD │ Kuhu suunduvad vannitoatrendid?

Noppeid Saksamaa juhtivalt mööblimessilt M.O.W 2019
FOTOD │ Kuhu suunduvad vannitoatrendid?
Foto: Marlin Bad

Septembrikuus tähistas Saksa M.O.W mööblimess oma 35 juubelit ning tõi kokku 482 eksponenti 37 erinevast riigist. Mööblimessil sai tutvuda praeguste ja tulevikutrendidega sisustuses ja mööblidisainis. Ideid võis messilt noppida igasse eluruumi. Meie vaatame lähemalt, millised tuuled puhuvad vannitoamaailmas ning millised detailid peaksid kuuluma kõige trendikamasse koduspaasse!

Vannitubade sisustuse puhul tuuakse aina jõulisemalt sisse erinevaid pinnaviimistlusi. Tavapärase valge asemel katsetatakse julgelt erinevaid toone ja püütakse hetketrende (industriaalne stiil, matthallid pinnad, tamme erinevad toonid jms).

Tamme imiteerivad puidumustrid on üheks populaarsemaks viimistluslahenduseks Foto: Optifit
Seotud lood:

Sellise ilmingu taga on peamiselt muutunud tarbijakäitumine (eriti nooremate seas), kelle jaoks ei ole vannitoamööbel enam nii igavene — vanem generatsioon hindas väga pikaajalisust kestvust ning valget, kuna see mõjub vannitoas neutraalselt ja omamoodi ajatult.

Foto: SchildmeyerEt suur hulk inimesi ei tee suurt probleemi vahetada ka vannitoamööbelit sama sagedasti kui elutoamööblit, on tulnud valikusesse ka erinevaid trendikaid disaine — sisselõikeid, metallraami kasutamist, ümaramaid jooni. Samuti on märgatavalt laienenud seinale kinnitatava mööbli valik, mis aitab vannitoa ilmet õhulisemaks muuta.

Foto: Schildmeyer

Üheks uudsemaks lahenduseks kokkupandava mööbli maailmas võib pidada meeleoluvalgustuse kasutamist valamukappide all, sahtlite vahel ja peegelkappide all. Varasemalt on see olnud rohkem eritellimusmööbli pärusmaa. Palju kohtas messil ka valgustusega peegleid. Osadel neist on sees ka soojendus ja kellanäit.

Valgustusega peeglid ühendavad endas praktilise ja dekoratiivse Foto: Schildmeyer

Jätkub ka trend kasutada keraamilise valamu kõrval teistest materjalidest valamuid, populaarsed on näiteks marmor- ja klaasvalamud. Viimaste suhtes ollakse küll paraku skeptilised nende tugevuse osas, samal ajal kui vana hea keraamiline valamu on teatavasti tugev ja töökindel.

Keraamilised valamunud on muutunud aegumatuks klassikaks, mis on alati moes. Keraamika kõrval kohtab aina rohkem ka muid materjale alates marmorist ja lõpetades klaasiga Foto: Pelipal

Lisaks eelnevale pööratakse aina enam tähelepanu ka pisematele detailidele — käepärased metallist/puidust käepidemed, metallist tugevad siinid, soft-close uksed/sahtlid ning sahtlite võimalikult suur kasutusmugavus.

Foto: Pelipal

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikad / tootjad: Pelipal, Schildmeyer, Trendteam ja Optifit