FOTOD | Korter 15 ruutmeetril mahutab kõik eluks vajaliku ja rohkemgi veel


FOTOD | Korter 15 ruutmeetril mahutab kõik eluks vajaliku ja rohkemgi veel
Foto: Airbnb.com

Kui kõik hästi läbi mõelda, võib 15 ruutmeetrisesse korterisse mahutada rohkemgi, kui poole suuremasse elamisse. Seda tõestab ilmekalt kortermaja katusele ehitatud mikrokorter, mis olenemata oma mõõtmetest ei mõju sugugi kitsa kingakarbina, kuhu elama ei mahu.

Eliemetni arhitektuuribüroo disainitud mikrokorter on rajatud ühe Beiruti kortermaja katusele. Tänu unikaalsele asukohale ja erinevatesse suundadesse avanevatele akendele, langeb korterisse rohkelt valgust.

Lisaks heale planeeringule üllatab korter ka läbimõeldud mööbliga. Nii köögist kui ka elutoast leiab moodsa eritellimusena valminud vineerist mööbli. Iga ese on valminud täpselt oma asukohta ja ruumi mõõtmeid silmas pidades.

Köögi tööpind läheb sujuvalt üle söögilauaks, mille alla on mahutatud kaks pukktooli. Diivani alla on tekitatud ruum pleedidele ja ajakirjadele. Ka voodi alt leiab mahuka panipaiga.

Seotud lood:

Aknaid leiab nii kapi alt kui ka kapi pealt!

Aknaid on 15 ruutmeetri kohta tõepoolest palju — neid leiab ka vannitoast.

Otse voodist saab nautida vaadet Beiruti katustele. Magamistoast avaneb pääs rõdule.

  • Neil, kel on plaanis Beirutit külastada, saavad soovi korral selles omanäolises elamises peatuda. Vaata lähemalt Airbnb lehelt.

LOE LISAKS:

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

Disainer mahutas oma "elu" 13 ruutmeetrile

Nutikalt sisustatud ühetoaline korter