FOTOD | Köök ja magamistuba ühes ehk kodu 17 ruutmeetril


FOTOD | Köök ja magamistuba ühes ehk kodu 17 ruutmeetril
Foto: Fateeva Design

Odessa südalinnas asub üks imepisike korter, millega omanikud midagi mõistlikku peale ei osanud hakata — ei ole ju lihtne peaaegu olematut pinda funktsionaalse elamisena toimima panna. Nii pöörduti professionaalide poole ja korteri viimnegi ruutmsentimeeter sai lõpuks ülimalt nutikalt ära lahendatud.

Pisike ühetoaline korter ei andnud sisekujundajale just kuigi palju võimalusi, mida olemasoleva ruumiga ette võtta. Et ruutmeetreid on vähe, ei olnud mõeldav magamistuba muust elamisest ühendada ja nii tekitati võimalikult funktsionaalne ruum, kuhu mahuks ära nii köök, magamistuba, kodukontor kui ka panipaigad. Eraldi asetsevad vaid vannituba ja esik.

Teine idee, millest lähtuti, oli valgus ja avarus. Kuigi panipaikasid ja riiuleid ei ole kunagi üheski elamises liiga palju, siis soovitati pisikesel pinnal ka pisut avaramat ja õhulisemat muljet tekitada. Korteri siseviimistlus on valge ja teadlikult jäeti suurem osa seinapinnast tühjaks.

See aga ei tähenda, et asju mitte kuskile panna ei oleks. Magamisaseme all asub mahukas panipaik. Samuti on köögis igale asjale oma koht. Ka vannituba muust ruumist eraldav sein on tegelikult täidetud tagasihoidlike ja “seina sulanduvate” panipaikadega.

Seotud lood:

Esiku ja “köök-magamistoa” vahele paigaldati suured eritellimusena valminud kapid, mis toimivad samaaegselt kaht korteri osa eraldava seinana.

Vannitoas tekitab illusiooni avaramast ruumist suur peegel.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fateeva Design

LOE LISAKS:

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

Kavalalt sisustatud miniatuurne korter pakub häid sisustusideid

18 ruutmeerit puhast luksust — moodsate detailidega täidetud imepisike elamine