FOTOD | Kavala ruumikasutusega ühetoaline korter


FOTOD | Kavala ruumikasutusega ühetoaline korter
Foto: Alvhem.com

Kui tihti tähendab ühetoalise korteri renoveerimine köögi ja elutoa vahelise seina eemaldamist ja avarama planeeringi loomist, siis vahel ei ole selline lahendus lihtsalt võimalik. Näiteks siis, kui köök ei asugi elutoa seina taga vaid hoopis esikupoolses tiivas. Leidsime Rootsist ühe inspireerivalt kujundatud ühetoalise elamise!

Nagu põhjamaisele interjöörile tavaks, on siingi kasutatud pehmeid ja heledaid toone ning tonaalsusest on rangelt kinni peetud — ei ühtegi särtsakat ega erksat nooti ega eksimust “vale” värviga. Omavahel on harmooniasse sätitud vaibad, diivanipadjad, seinavärv ja isegi kunstiteosed.

Kuhu paigutada magamistuba, kui ruumi ei ole, aga sooviks on säilitada võimalikult palju avarust? Nutika lahendusena seati sisse voodiga nurk elutoa ühte ossa ning eraldati see osaliselt klaasitud seinaga. Nii jagub magamistuppa nii privaatsust kui ka avaramat tunnet.

Õrnad ja mahedad toonid muudavad magamistoa tõeliselt lõõgastavaks paigaks.

Eraldi asuv köök on võrdlemisi suur ja täidab ühtlasi söögitoa funktsiooni. Magamistoana poleks see ruum olnud piisavalt praktiline oma pika ja kitsa planeeringu tõttu. Köögina toimub tuba aga imeliselt ja mahutab ära palju vajalikke kappe ja panipaiku.

Seotud lood:

Enamus kappidest on seina sisse ehitatud ja on omal kohal alates maja ehitamise ajast — 1925. aastast. Vahepeal on neid muidugi oskuslikult restaureeritud.

Esikust leiab ise tehtud garderoobikapi, kus uksi asendavad elegantsed põrandat puudutavad kardinad.

Vaata rohkem pilte klikkides galeriil:

Allikas: Alvhem.com