FOTOD | Kaunilt renoveeritud suvekodu Gotlandil


FOTOD | Kaunilt renoveeritud suvekodu Gotlandil
Foto: Fantastic Frank

1929. aastal hooldushaiglaks ehitatud kompleksi kuuluv seitsmetoaline maja Gotlandi saarel läbis mõned aastad tagasi põhjaliku värskenduskuuri. Luksusliku ja avara suvekodu sisekujundusest leiab nii pärleid möödunud aegadest kui ka kaasaegseid trende.

Endisesse hooldushaigla kompleksi kuulub tänasel päeval mitu maja, millest kõik on muudetud idüllilisteks elamisteks. Armsate punaste katustega hoonete välises ilmes suuri muudatusi tehtud ei ole — lisatud on vaid hubased suveterrassid.

Kui enamasti paistavad skandinaavia stiilis kodud silma helgete ja valgete pindade ja möödunud sajandi keskpaigast pärit disainmööbliga, siis siinses kodus on suurem rõhk värvidel ja klassikalise joonega sisustuselementidel.

Vanad puitpõrandad on puhutud uuele elule ja võõbatud tumeroheliseks. Sama on tehtud põrandaliistude, uksepiirete ja aknaraamidega.

Ainsaks valgeks detailiks on avaras elutoas lagi. Ülejäänud koloriit kombineerib halle ja rohekaid toone ning sisekujundus mõjub maakodu kohta ehk isegi liiga stiilipuhta ja ebatavaliselt suursugusena.

Seotud lood:

Köök mõjub võrreldes elutoaga justkui teisest ooperist, kus on katsetud kaasaegsemaid lahendusi. Julge joonega sein on täies ulatuses plaaditud ning laest ripuvad alla trendikad kuplita valgustid.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fantastic Frank