FOTOD | Kamin loob meeleolu nii köögis, elutoas kui ka magamistoas

 (1)
FOTOD | Kamin loob meeleolu nii köögis, elutoas kui ka magamistoas
Foto: Shutterstock

Kamin on talvisel ajal kodu süda, mis ka kõige külmemal ja pimedamal talvepäeval ihu ja hinge soojendab. Puidu praksumine traditsioonilises kaminas loob küll kõige ehedama tunde, kuid tänu paljudele uutele alternatiividele ei pea enam paigaldama kaminat vaid sinna, kuhu on lihtne lõõri ehitada. Kui puuküttega kamin seab rohkem piiranguid, siis elektril, etanoolil või kütteõlil toimivaid kaminaid võib vabalt paigutada kuhu iganes tahtmine tekib — kööki, vannituppa, magamistuppa või hoopis kodukontorisse.

Elutoas veedame rohkem aega — seega on koht kaminale just selles ruumis igati loogiline lahendus. Kamin ei pea ilmtingimata toimima vaid küttekehana. Kaunis dekoratiivkamin lisab toale rohkem hubasust, kui ükski teine element.

Kui aga armastad õhtud ja puhkepäevad veeta hoopis magamistoas raamatuid lugedes, võib kamina paigutada ka voodi lähedusse. Õdus ja romantiline atmosfäär on garanteeritud!

Väiksemas ja avatud planeeringuga elamises toimib kamin suurepärase ruumijagajana!

A post shared by Houzz Australia (@houzzau) on

Seotud lood:

Külma ja kargesse Skandinaavia stiilis interjööri lisab tulease ohtralt soojust!

Meeleolu lisab ka lihtne dekoratiivkamin, mille peale saad asetada lillebuketid ja nipsasjad.


Ja muidugi lisab kamin ruumile suursugust joont ja rohkelt elegantsi!

Kui aga armastad veeta aega köögis ja söögitoas ning võõrustad tihti külalisi, on parimaks asukohaks muidugi söögituba. Miski ei tee talviseid õhtusööke rohkem nauditavaks kui elav tuli!

Kuigi vannitubades ei ole kaminad kuigi populaarsed, siis koduspaa austajatele on kamin ka siin vajalikuks aksessuaariks! Vannituba võib kujundada kui omaette tuba — kindlasti ei pea see olema ruum, kus vaid kiirelt duši alt läbi hüpata või hambaid pesta.

Veidi soojust ja hubasust kulub ära ka kodukontoris!

LOE LISAKS:

Kümme väikest ja lihtsat momenti, millega saab kodu luksuslikumaks muuta

FENG SHUI | Värvid, millest tasub magamistoas hoiduda

Unistuste kaminad klassikalisest modernseni — vaata ja imetle!