FOTOD | Kaljurahnule rajatud moodne ja minimalistlik villa


FOTOD | Kaljurahnule rajatud moodne ja minimalistlik villa
Foto: fastighetsbyran.se

2016. aastal rajatud eramu maalilise järve kaldal Stockholmi lähistel asuvas saarestikus on hoolimata oma modernsest ilmest sulandunud loodusesse selle kõige otsesemas tähenduses — et mitte ehitusega ümbritsevat maastikku rikkuda ja säilitada puutumatu loodus, otsustati maja ehitada tugipostide abil otse kaljurahnule.

Maja juures on kasutatud ohtralt klaasi ning 160-ruutmeetrist elupinda on täiendatud avarate terrassidega — ikka selleks, et ümbritsevatest vaadetest maksimumi ammutada. Muidugi ei sobi eramu aiandushuvililisele inimesele, sest siin jagub aega kõige muu, kui taimede eest hoolitsemise jaoks.

Interjööri iseloomustab avar ja valgusküllane planeering ning kaasaegsed sisustusvõtted. Palju on eritellimusena valminud ja ruumi sisseehitatud mööblit, mis arvestab spetsiaalselt ruumi eripärdega. Köögi tagasein näiteks ei ole kaetud kahhelplaatidega, vaid sinna on nutikalt planeeritud hoopis klaasist aken, mis võimaldab ka toidutegemise ajal majast väljapoole kiigata.

Seotud lood:

Põneva asukohaga aknaid kohtab teisteski eluruumides — näiteks magamistubades. Kokku on elamises viis tuba ja neist kolm on magamistoad.

Skandinaavialikult moodne sisekujundus tõstab kõikides ruumides esile helged ja heledad värvid ning puidu ja metalli kooskõla.

Vaata rohkem pilte galeriist:

  • See kaunis elamine on müügis, huvi korral vaata lähemalt SIIT.