FOTOD | Inspireerivaid värvilahendusi pakkuv villa Berliinis


FOTOD | Inspireerivaid värvilahendusi pakkuv villa Berliinis
Foto: Fantastic Frank

1914. aastal arhitekt Paul Imbergi projekteeritud eramu Berliinis paistab silma põneva ruumiplaneeringu, avara interjööri ja kõrgete lagedega. Renoveerimise käigus sai väärika ajalooga maja ka värske ja värvilise interjööri, kus on maitsekalt ühendatud uus ja vana.

385 ruutmeetril paiknev elamine kulgeb läbi kolme korruse ning majas on 11 tuba, lisaks avatud köögiala, talveaed, Soome saunaga koduspaa, veinikelder, terrass ja palju muud, mis ühe luksusliku eramu juurde kuuluda võiks. Ajalooline linnamaja on hiljuti korrastatud kaasaja trende silmas pidades, kuid säilitatud on kõik väärtuslik — algupärane ruumijaotus, aknad, uksed, sajandialguse elegantsi peegeldavad kassettlaed esikus ja dekoorielemendid kõikjal elamises.

Foto: Fantastic Frank

Uued lisandused on vanaga väärikalt kõlama pandud. Heaks näiteks on söögituba koridorist eraldav klaassein, mis annab juurde privaatsust, kuid ei röövi interjöörilt õhulisust, voolavust ja mitmest ilmakaarest langevat valgust.

Foto: Fantastic Frank
Seotud lood:

Väärikaks detailiks on ka kaaraknad ning neid ümbritsevad massiivsed aknapõsed.

Foto: Fantastic Frank

Omaette märkimist väärib maja äärmiselt harmooniline värviskeem - türkiissinise erinevad varjundid, mahedad hallid ja kahvatud roosad loovad kerge, kuid samas värvika ja põneva atmosfääri.

Foto: Fantastic Frank

Aktsenti lisavad julgetes värvides pisikesed detailid.

Inspireerivaid värvilahendusi pakkuv villa Berliinis Foto: Fantastic Frank

Vaata rohkem pilte klikkides galeriil:

Allikas: Fantastic Frank