FOTOD: Aasta Kodu võiduaed 2014: Idülliline aed, neli last nagu Bullerbys

Pilguheit ajakirja Kodukiri
FOTOD: Aasta Kodu võiduaed 2014: Idülliline aed, neli last nagu Bullerbys
FOTOD: Aasta Kodu võiduaed 2014: Idülliline aed, neli last nagu BullerbysFoto: Priit Grepp

Kõik sai alguse seitse aastat tagasi. Monica Kask mäletab tänini, kuidas ta seisis keset veebruarikuud oma uue kodu hoovil Sindis ning kujutas ette, kuidas neil seal kunagi olema hakkab. Ümberringi olid valendavad kasetüved ja lumehanged, kuid õnn ja õhin olid mõlemad lihtsalt nii suured.

Monical ja Arkol on suur pere, neli last: Klaus, Kirke, Kreeta ja Karen, kelle vanus jääb 18 ja 2 aasta vahele. Lisaks vahvad koduloomad: hagijas Roosi, kass Kessu, merisead ja vutid. Hakkajate inimestena on nad oma kodus pea kõik ise teinud. Tõsi küll, elumaja soetasid nad valmiskarbina, mudeli oli arendaja paika pannud. Kuid seegi osati omanäoliseks kodustada. Just nagu Pärnu Edelweissis sellises rootsipunase-oliivirohelise värvikombinatsiooni sai ka nende kodu.

Nagu uusarendustes kombeks, oli neilgi pinnast märkimisväärselt tõstetud. Selle tagajärjel hakkasid olemasolevad kased kiratsema ja ega suurt midagi muud seal alguses kasvada ei tahtnud. Mida vähemaks aga puid loodusliku valiku tagajärjel jäi, seda paremini hakkasid end tundma muud taimed.

Tegelikult on kõigel, mida perekond Kase aiast leiab, oma tähendus. Suurem osa taimedest on toodud vanaemade-vanaisade kunagistest aedadest ja kodutaludest. Sidet eelnenuga aitavad säilitada ka muud nähtavale tõstetud suuremad ja vähemad nipsasjad — näiteks Arko lapsepõlvest pärinevad piimanõud elavad nüüd hoopis teistsugust elu värviküllaste lilleanumatena.

Seotud lood:

Monica räägib, et asjade taaskasutamine pidada Kaskedel suisa „perekonnaviga“ olema.

Edasi loe märtsi Kodukirjast!

Veel Kodukirja värskes kevadnumbris:

  • Aasta Kodu patrooni Evelin Ilvese visiit võidukoju
  • Zürii kommentaaridega ülevaade Aasta Kodu võitjate kodudest ja aedadest
  • Setumaa ülemsootska Ahto Raudoja talvine Tartu kodu
  • Krista Adrati kodu Kadriorus
  • UUS SARI vanavara restaureerimisest ja hoidmisest. Ajalooline mööbel
  • Linnumuster interjööris
  • Tomatite külv ja ettekasvatud
  • Paastuaja road türgi köögist 
  • Ja palju muud inspireerivat…