FOTOD │ 40 ruutmeetrit puhast minimalismi


FOTOD │ 40 ruutmeetrit puhast minimalismi
Foto: Fantastic Frank

Kodu sisustades tekib paljudel kiusatus korraga kõik oma loovad ideed mängu panna ja kuhjata elamine üle kõikvõimalike asjadega. See täiuseni lihvitud minimalistlik elamine Berliinis tõestab aga hoopis seda, et toimiva interjööri saavutamiseks ei ole just kuigi palju vaja — piisab vaid sellest, millest kuidagi mööda ei saa ehk kõige hädavajalikumatest detailidest. Needki on siin elamises esindatud ülimalt lihtsas vormis...

“Vähem on rohkem” mõtteviisi kohtab kahetoalises korteris igal sammul. Elutoas on loobutud suisa kardinatest, sest valgus ja avarus on omaette väärtused. Mis puutub mööblivalikusse, siis seda on täpselt nii palju kui vaja ning nii disainilt kui ka värvuselt on püütud hoida tagasihoidlikku joont.

1883. aastal ehitatud kortermaja juures on iseloomulikuks detailiks külluslik laedekoor, see aga ei sega askeetlikku üldilmet. Vana ja uus on selles elamises kenasti haakuma pandud, ka pisikeste detailide näol.

Freesitud avadega modernsed aknalauad teevad kummarduse naturaalsetele materjalidele.

Et elamine väga hall ja elutu ei tunduks, võõbati köögisein hallikassiniseks. Loobutud on ülemisest kapireast ja selle asemel on kasutusel kena ja õhuline metallist riiul, mis lausa sunnib elamises korda hoidma!

Seotud lood:

Vannitoas domineerib valge, millelt tulevad kenasti esile musta värvi segistid.

Ka dušinurgas on püütud hoida võimalikult lihtsat joont — ei mingeid kahhelplaate ega üleliigseid detaile!

Magamistuba on pisike, kuid praktiline. Et riidekapp voodi kõrvale ei mahu, siis otsustati panipaigad ehitada ümber voodipeatsi.

Ka öökappi asendab pisike nišike suuremas kapisüsteemis.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fantastic Frank

LOE LISAKS:

FOTOD | Minimalistlikud magamistoad, kus on ruumi vaid heale unele

Loe, milline sisekujundus võib tekitada halba enesetunnet