FOTOD │ 3D-prinditud maja, mille hind jääb alla 3500 euro, lubab lahendada eluasemeprobleemid kõikjal maailmas

 (25)
FOTOD │ 3D-prinditud maja, mille hind jääb alla 3500 euro, lubab lahendada eluasemeprobleemid kõikjal maailmas
Фото: newstorycharity.org

Maailmas on umbes miljard inimest, kes elavad äärmiselt kehvades elutingimustes ilma elementaarse peavarju, elektri või kanalisatsioonita. Tulevik tõotab tulla aga helgem, sest uued 3D-printimise tehnoloogiad võimaldavad vähem kui ööpäevaga püsti panna 55-75 ruutmeetriseid elamisi, mille maksumus jääb pisut alla 3500 euro.

Tegemist ei ole mitte ilmetute onnide, vaid tõeliselt lahedate elamutega, mis paistavad nii seest kui ka väljast silma lihtsa, kuid nutika disaini poolest.

Mittetulundusorganisatsioon New Story ja Texases tegutsev ehitusettevõte ICON on ühendanud jõud, et lahendada arengumaades üha teravnevat eluasemekriisi. Tänaseks on koostööprojekti raames kolinud uutesse prinditud elamutesse 850 perekonda Haitist, El Salvadorist, Mehhikost ja Boliiviast.

Tulevikus plaanitakse arendatud tehnoloogiat jagada ka teiste heategevuslikel eesmärkidel töötavate organisatsioonidega, sest üllaks visiooniks on kinkida kodu abivajajatele üle kogu maailma.

Ehitustegevus põhineb suuresti annetustel, tänu millele valmis ka spetsiaalne 3D-printer, millega on võimalik maju ehitada ka kehvade tingimustega piirkondades, kus on kehv ligipääs veele ja elektrile. Edaspidi kogutakse annetusi majade ehitamiseks ja seda perekonnapõhiselt — annetust tehes on võimalik jälgida, perekonnal uues kodus läheb.

Seotud lood:

Kui soovid projekti heaks annetuse teha või sellel silma peal hoida, siis saad seda teha SIIN.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Vaata ka videot:

LOE LISAKS:

Tõeliselt vinge moodulmaja, mille saab oma kätega kokku panna

Pagulasmajade arhitektuurivõistluse võidutööd — kas sina elaksid sellises?