FOTOD | 20 inspireerivat ideed, kuidas kodu pühade puhul kauniks kujundada


FOTOD | 20 inspireerivat ideed, kuidas kodu pühade puhul kauniks kujundada
Foto: Shutterstock

Detsembrikuu on eriline aeg täis jõuluootust ja traditsioone. Ka kodu kaunistamist ei tasu jätta jõululaupäeva eelseks päevaks ning pimedal ajal võib juba kodu varakult pühaderüüsse seada, et nautida imelist ja hubast atmosfääri, mida aitavad luua arvukad küünlad, jõulutuled ja hästi läbimõeldud dekoratsioonid. Ja igal aastal saab ju katsetada millegi uue ja erilisega. Jagame inspiratsiooni ja häid ideid, kuidas se aastal just see kõige erilisem jõulumeeleolu luua!

Kuusk on otseloomulikult pühadeaegse kodu lahutamatu osa. Kuid kui elad pisemas korteris või on mõnel teisel põhjusel kuusega toimetamisest rohkem tüli kui rõõmu, siis saab kuuse asendada edukalt ka muude meeleolukate kompositsioonidega. Jõuluehted võid rippuma panna näiteks mõne kidura puuoksa külge ning tulemus on üdini stiilne ja jõululik!

Alati võib muidugi minna ka lihtsamat teed — korja oksad vaasi ja kaunista need punaste lipsukeste ja kuuseehetega.

Ära võib kaunistada mõne olemasoleva toataimegi — kas siis kuuse asemel või jõulupuule täienduseks!

Ja muidugi on vanaks heaks lahenduseks kaunistada kodu kuuseokstega. Neid võib paigutada kõikjale — vaasidesse, riiulitele või lauakaunistusteks ning seada neid kompositsioonidesse teiste loodusandide, näiteks mandariinide ja käbidega.

Seotud lood:

Kuuseoksad võid torgata puidust kasti ja ehtida kuusekaunistustega — tulemus on kahtlemata pilkupüüdev! Ja ära ei tasuks unustada muidugi ka jõulupärga.

Kokku ei tasu hoida ka jõulutuledega — millal siis veel, kui mitte aasta kõige pimedamal ajal? Kindlasti leiad elamises mõne erilise koha, kus led-ribadega mõnusat meeleolu luua.

Aknalauad on suurpärased kohad, mida jõuludekoratsioonidega ilmestada ja millest meeleolukas talve-võlumaa kujundada!

Vaata rohkem ideid galeriist:

LOE LISAKS:

Miks ei tohi jõulutulesid ööseks või kodust lahkudes põlema jätta?

HINNAVÕRDLUS | Vaata, millised on tänavused jõulupuude hinnad