FOTOD: 10 vahvat kodukaunistamise nippi lihavõteteks


FOTOD: 10 vahvat kodukaunistamise nippi lihavõteteks
Kollaaž. Fotod Shutterstock

Klassikaline Eesti kodu on põhjamaiselt hallides, beežides ja valgetes toonides, kuid lihavõttepühadeks on soov värvid tuppa tuua. Kuidas maitsekalt ja rõõmsalt kodu pühadeks kaunistada? Soovitusi annab Haabersti K-rauta kaupluse aiaosakonna juhataja Viive Tambek.

1. Kasuta munade värvimiseks ebatraditsioonilisi tehnikaid. Näiteks saad põneva tulemuse, kui kleebid munale maalriteibist ribad või täpid, kastad muna värvi sisse, lased värvil kuivada ja eemaldad seejärel teibi. Munakaunistusi saad lõigata ka pabertapeedi või pakkepaberi jääkidest. Ära ei tasu visata juba söödud munade koori, neid saab kleepida mosaiigina uuele munale. Eriti vahva tulemuse saab valgele munale pruune ja pruunile valgeid koori kleepides. Värviinspiratsiooni võid otsida ka köögiviljakeldrist, sest munad saavad vahva kuue nii punase kapsa, sibula kui ka punapeediga.

2. Külva lihavõttepühadeks väikestesse lillepottidesse muru. Kui jääd istutamistööga hiljaks, siis püüa leida metsast rohelist sammalt, mis annab kevadise efekti. Kui muru või sammal on eksponeeritud suuremal pinnal, saad sinna sisse peita värvilisi mune ja teisi lihavõttekaunistusi.

Seotud lood:

3. Too tuppa pajuoksad ja värvi urvad erinevat tooni "lihavõttemunadeks".

4. Pane tulbid, hüatsindid või nartsissid koos pajuokstega vaasi. Soovi korral võid eksponeerida kevadlilli ebatavalistes anumates, näiteks emailämbris või täpilises piimakannus. Võid panna ka lilled väikese vaasiga suurde läbipaistvasse vaasi ja täita kahe vaasi vaheline ala kas värviliste või naturaalsete valgete munadega nii, et sisemist vaasi ei jää näha. Tulemus on väga efektne.

5. Ehi lihavõttepuu. Vali selleks suur ja haruline oks, millele saad erksate paeltega riputada tühjakspuhutud värvilisi mune. Pane oks kas põranda- või lauavaasi.

6. Osta või õmble diivanipatjadele kollased ja rohelised katted, neid saad igal aastal taaskasutada. Muidugi võivad need olla ka muud kevadiselt helget tooni.

7. Pane toidulauale värviline laudlina või erksad nõud, aga mitte mõlemat korraga, muidu on liiast. Pühademeeleolu saad lisada temaatiliste salvrätikutega.

8. Küünlad ei ole pelgalt jõuluehteks, aga erinevalt talvistest pühadest on lihavõtteküünlad kollased, mururohelised, türkiissinised ja heleroosad.

9. Oma majas saad valmista rõõmu ka möödakäijatele. Pane näiteks majaesisele trepile lapsele väikseks jäänud värvilised kummikud, täida need vee ja tulpidega. Kui vettpidavaid või ülearuseid kummikuid pole, täidab nende aset ka emailitud ämber või kolmeliitrine klaaspurk.

10. Uksekaunistuseks võid valmistada samblast lihavõttepärja ja ehtida selle värviliste munadega. Kasuta kindlasti kas tühjaks puhutud või mittesöödavaid mune, sest vastasel juhul võib vahva kaunistus pakkuda huvi ka lindudele ja naabri kassile.

Lõbusat kevadpüha!

LOE VEEL:

TEE ISE: rõõmsad kodukaunistused kevadpühadeks

FOTOD: Lauakatmise ideid lihavõteteks!