FENG SHUI │ Too õigete värvide abil koju edu, rikkus ja heaolu!


1/11
FENG SHUI │ Too õigete värvide abil koju edu, rikkus ja heaolu!
Foto: Shutterstock

Olgu tegu kodu või kontoriga, värvide nutika kasutamise abil on võimalik energia oma kasuks liikuma panna. Värv on võimas vahend — see on valguse väljendus, millest paljudes kodudes ja kontorites kipub puudu olema. Feng shui värve kasutades on võimalik interjööri tuua elavat valguse-energiat ja luua hästi toimiv harmooniline kodu. Vaata lähemalt, millised omadused on erinevatel värvidel ja kuidas nad meid elamises mõjutavad!

Feng shui üheks alustalaks on viie elemendi (ehk stiihia) põhimõte. Need viis elementi on puu, tuli, maa, metall ja vesi. Kõik nimetatud elemendid on omavahel kindlas koostoimes, reeglina kirjeldatakse seda koostoimet loova tsükli ja hävitava tsüklina. Igat feng shui elementi esindab kindel värv ja värvid ongi kõige lihtsamaks võimaluseks, kuidas viie elemendi printsiipi kasutades feng shui abil oma koju suuremat harmooniat luua.

Viiele feng shui elemendile vastavad järgmised värvid:

Puu: roheline, pruun
Tuli: punane, tumekollane, oranž, lilla, roosa
Maa: helekollane, liiva- ja pinnasetoonid, helepruun
Metall: valge, hall
Vesi: sinine, must

Kodu energia tasakaalustamisel värvide abil on omad kindlad ja lihtsad algtõed. Feng shui värvide õige kasutus põhineb bagua'l — sinu ruumide feng shui energiakaardil. Selleks, et osata viite feng shui elementi oma kodus või kontoris kõige paremini väljendada, heidame korraks pilgu feng shui bagua lõunapoolsele tsoonile. Feng shui bagua lõunasuund on seotud edukust soosiva energiaga. Feng shui bagua lõunasuuna energia peegeldab seda, millise pildi sa endast teistele inimestele jätad või millisena nad sind tajuvad; samuti seda, kuidas sa oled suutnud hoida oma valgust — oma identiteeti ja väärtusi.

Seotud lood:

Foto: Vee elementi kandev must hävitab lõunatsoonis tule-elemendi.

Feng shui lõunasuuna element on tuli. Tuld väljendavad feng shui värvid punane, lilla, roosa, tumekollane ja oranž. Sa soovid oma tule-energiat tugevana hoida, siis jälgi, et sinu feng shui bagua lõunapiirkonnas ei oleks liiga palju musta või sinist värvi kujunduselemente. Sinine ja must värv kannavad endas feng shui vee-elemendi energiat ja feng shui viie elemendi hävitavas tsüklis kustutab vesi lõunatsooni tule-elemendi.

Vaata lähemalt, millist mõju erinevad värvid sinu kodule avaldavad ja millises tsoonis on neid soovitav kasutada:

1. SININE

Meelerahu, tarkus, tervendamine ja usaldus — kõik see väljendub sinise värvi tervendavas mõjus. Sinine on feng shui vee-elemendi väljendus ja aitab nii kodus kui ka kontoris luua suurepärast feng shui’d.

Sinine on väga hea feng shui valik bagua põhjapoolses tsoonis, kus ta toetab karjääri edenemist. Samuti sobib ta elamist kaunistama ida (tervis/perekond) või kagu (jõukus/raha) tsoonis, kus see toidab feng shui puu elementi. Samuti on sinine suurepärane feng shui valik kodukontorisse või lastetuppa ja seda eriti laevärvina. Erinevad uuringud on kinnitanud, et sinise lae all õppides on laste õpitulemused märgatavalt paremad. Üks kõige rahustavamalt mõjuvaid värvikombinatsioone on sinine ja valge. See kombinatsioon toob endaga kaasa õnnelikku selge taeva ning puhaste värskete alguste energiat.

1/11